Problem z grub i instalacją windowsa xp

Witam,

Mam problem, na którego nie znalazłem nigdzie odpowiedzi w sieci. Kupiłem ostatnio nowego laptopa z linuxem. Jako, że laptop jest dla siostry muszę przeinstalować linuxa na windowsa xp. Przeglądając różne fora znalazłem info, że najlepiej skorzystać najpierw z programu Cichy BootDisk, usunąć wszystkie partycje a nastepnie zainstalować windowsa. Tak więc zacząłem robić i wszystko wydawało się OK. Po włożeniu płytki windowsa rozpoczęło się typowo, czyli wgrywanie jakiś podstawowych konfiguracji, a skończyło się na… niebieskim tle z błędem. Jeżeli nie mam włożonej płytki windowsa to uruchamia mi się konsola z zachętą

grub >

Nie mam zielonego pojęcia co powinienem zrobić. Uprzedzam, że czytałem info o jakimś mbr i funkcji fixmbr, ale ona jest dostępna dopiero, gdy mam możliwość wejścia do konsoli odzyskiwania poprzez wciśnięcie klawisza R. Mój instalator nie dochodzi do tego momentu. Kończy się na błędzie na niebieskim tle.

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co dalej

Pozdrawiam

“niebieskim tle z błędem.”

Ten błąd jest częsty, tzn że kolor komputera jest nieodpowiedni.

A serio, podaj chociaż co mówi ten błąd…

Pobierz Gparteda wypal iso na płytkę i nim zaznacz wszystkie partycje i naciśnij usuń (delete) po usunięciu stwórz 2 nowe partycje 1 windows a druga dane następnie zaznacz że mają być formatowane na NTFS i kliknij ok następnie akceptuj zmiany i wyjd z programu i zobacz wtedy.

deathclaw1 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Czasem nie masz tego samego problemu co tu problem-instalacja-t342921.html ??

Pozdrawiam!