Problem z GRUB po usunięciu partycji

Na początku napiszę że nie spotkałem takiego tematu na tym forum (albo nie zauważyłem, jeśli tak proszę o poprawę).

Mam na laptopie dysk 30 gb, podzieliłem go na dwie partycje, na jednej XP na drugiej KUBUNTU. Chciałem sobie zainstalować LINUX MINT i usunołem partycje z KUBUNTU wszystko to robiłem pod XP. Domyślnym loaderm był Grub. Po resecie kompa dochodi do momentu że chce załadować GRUBA ale wyskakuje “ERROR 22”. i nic. Podłączyłem dysk do innego lapsa wywaliłem wszystko potem format i po powtórnym podłączeniu go do mojego lapsa znowu ERROR 22. Jak chcę odpalić system z cd to jest to samo. jak dysk jest podłączony przez USB to go widać, ale samodzielnie nie chce wystartować. może ktoś się z tym spotkał albo ma jakiś pomysł, bo mi już ręce opadają. Używałem już MHDD ale po próbie wystartowania z tej płyty ERROR 22.

MHDD > Wybierasz Dysk > erase i leci. Tutaj więcej info http://www.google.pl/search?q=usuwanie+ … =firefox-a

Jak chcę odpalić system z cd wyskakuje error 22 i stoi kursor miga i nic.

Czy jest możliwość podpięcia tego dysku pod innego laptopa przez USB i naprawienie MBR?

Dodane 07.01.2011 (Pt) 19:17

Chyba udało mi się rozwiązać mój problem. Mianowicie:

  • Podłączyłem dysk prze przejściówkę usb /taką od przenośki/

  • Odpaliłem instalkę XP i ona wykryła ten dysk jako C: ale nie chciała dalej się instalować więc ją usunąłem z poziomu instalki.

  • Podłączyłem dysk i odpaliłem kompa i ten uporczywy komunikat poszedł precz a instalka idzie.