Problem z GRUBem po usunięciu Debiana

(A Lis1970) #1

Mojego poprzedniego Debiana usunąłem przez sformatowanie partycji, usunąłem również folder z partycji EFI (razem z GRUBem). Przy ponownej instalacji Debiana , tym razem 64-bit GRUB szuka plików w folderze boot\grub\i386-efi, a na pendrivie jest boot\grub\x86_64-efi. Zmiana nazwy foleru nic dała.

(A Lis1970) #2

Temat zamknięty.

(angry) #3

Jak naprawiłeś? Podziel się.

Masz UEFI? Masz inny system oprócz Debiana na komputerze?

(A Lis1970) #4

Nie naprawiłem stwierdziłem, że zainstaluje Ubuntu po tym jak zepsułem Windows. Sformatowałe dysk zostawiając Recovery. I Ubuntu nie bootuje, założyłem  nawet temat.

(angry) #5

A GRUB się zainstalował i on jest na boot?

(A Lis1970) #6

Pytasz Odnosśniee Debiana czy Ubuntu.

(angry) #7

Tego Ubuntu.

(A Lis1970) #8

Wydaje mi się, że tak na partycji EFI z grubem w nazwie jest tylko plik grub.cnf . Podczas instalacji wybrałem tylko rozlokowanie danych na partycjach. Lokalizację instalacji programu rozzruchowego ( to chyba GRUB) zostawiłem domyślną z tego co widziałem lokalizacja nie wskazywała na żadną konkretna partycję tylko na cały dysk.

Zastanawiam się czy nie zrobić domyślnej instalacji. Tylko zależy mi na osobnej partycji Home i swap. Czy można to zrobić po instalacji?

(angry) #9

Robiłem tak samo jak Ty i mi działa.

A w UEFI masz dobrze boot ustawiony?

(christ0) #10

Można to zrobić po instalacji .Po zainstalowaniu systemu albo zostawiasz sobie miejsce na te partycje albo z jakiegokolwiek live tworzysz .Potem w fstab podmapowujesz jako /home i jako swap .Jak pomapujesz home to z live przeżuć katalog /home na partycje Home.