Problem z GRUBem po usunięciu Debiana

Mojego poprzedniego Debiana usunąłem przez sformatowanie partycji, usunąłem również folder z partycji EFI (razem z GRUBem). Przy ponownej instalacji Debiana , tym razem 64-bit GRUB szuka plików w folderze boot\grub\i386-efi, a na pendrivie jest boot\grub\x86_64-efi. Zmiana nazwy foleru nic dała.

Temat zamknięty.

Jak naprawiłeś? Podziel się.

Masz UEFI? Masz inny system oprócz Debiana na komputerze?

Nie naprawiłem stwierdziłem, że zainstaluje Ubuntu po tym jak zepsułem Windows. Sformatowałe dysk zostawiając Recovery. I Ubuntu nie bootuje, założyłem  nawet temat.

A GRUB się zainstalował i on jest na boot?

Pytasz Odnosśniee Debiana czy Ubuntu.

Tego Ubuntu.

Wydaje mi się, że tak na partycji EFI z grubem w nazwie jest tylko plik grub.cnf . Podczas instalacji wybrałem tylko rozlokowanie danych na partycjach. Lokalizację instalacji programu rozzruchowego ( to chyba GRUB) zostawiłem domyślną z tego co widziałem lokalizacja nie wskazywała na żadną konkretna partycję tylko na cały dysk.

Zastanawiam się czy nie zrobić domyślnej instalacji. Tylko zależy mi na osobnej partycji Home i swap. Czy można to zrobić po instalacji?

Robiłem tak samo jak Ty i mi działa.

A w UEFI masz dobrze boot ustawiony?

Można to zrobić po instalacji .Po zainstalowaniu systemu albo zostawiasz sobie miejsce na te partycje albo z jakiegokolwiek live tworzysz .Potem w fstab podmapowujesz jako /home i jako swap .Jak pomapujesz home to z live przeżuć katalog /home na partycje Home.