Problem z grupą domową w win7

Witam,

Mam pewien problem. Mianowicie utworzyłem grupę roboczą na moim notebooku z notebookiem mojej dziewczyny.

Wszystko działało fajnie, prawidłowo bez problemów do czasu kiedy zmieniłem nazwę grupy roboczej na inną.

Problem polega na tym, iż posiadam notebooka dziewczyny w swych zasobach, jednak kiedy próbuję w nie wejść wyskakuje komunikat o błędnym połączeniu lub zmianie nazwy grupy roboczej. Komputer dziewczyny nazywa się Małgosia-PC. Mnie natomiast nawet po usunięciu jej z w/w grupy i ponownym dodaniu przez kreator, przy próbie połączenia wyskakuje komunikat w błędzie: nawiązywanie z “//Małgosia-PC” nie powiodło się.

Co ciekawe dziewczyna może spokojnie, luźno przeglądać moje zasoby - czyli w 1 stronę transfer działa - ja jednak po zmianie nazwy grupy roboczej (chyba przez to) zostałem tej możliwości pozbawiony. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać problem?

(dziewczyna posiada windows 7 hp x86, ja posiadam windows 7 hp x64).

na każdym laptopie powinna być ta sama grupa robocza. Spróbuj może będzie działać

Zmiana ( w sumie powrót do poprzedniej grupy roboczej) nie dała pożądanego rezultatu, nawet po przez ponowne stworzenie grupy domowej.

Dalej nie mam dostępu do zasobów w drugim komputerze, a z niego można połączyć się do mnie. Co więcej, sprawdzałem ustawienia udostępniania, jedna i druga strona ma dokładnie to samo…

A spróbuj jeszcze jak udostępniasz nadać uprawnienia. PPM na dysk który udostępniasz -> Udostępnianie -> Udostępnianie zaawansowane -> Uprawnienia i zaznacz pełna kontrola powinno zadziałać.