Problem z GTX 460 OC-code 43

Witam.

Moje problemy z GTX’em zaczęły się jakiś czas temu, kiedy po formacie zainstalowałem najnowsze sterowniki do mojej karty.

Najpierw wyskakiwały “dymki” z informacją że sterownik ekranu przestał działać.

Po zainstalowaniu starszego sterownika wszystko wróciło do normy lecz… pojawiły się blue screeny z błędem sterownika.

W tym czasie nvidia wydała nowy sterownik którego zmuszony byłem użyć. Myślałem, że jest to lekarstwo na moje problemy, lecz przeliczyłem się.

Na początku było ok. Żadnych problemów, wyskakujących błędów itp.

Pewnego dnia odpalam komputer i zawitał mnie baaardzo zniekształcony ekran w rodzielczości 600x400 i bardzo dziwnych kolorach. Po kilku restartach wszystko wróciło do normy.

Sprawdzałem temperature karty w spoczynku i podczas obciążenia. Wszystko wydawało się ok.

Potem przez 2 tygodnie miałem spokój lecz nagle znowu się pojawił owy problem i restarty już nie pomogły. Wita mnie pulpit w bardzo niskiej rozdzielczości i w dziwnych kolorach.

Zmiana sterowników nic nie dała. Formata nie próbowałem.

Zauważyłem że w menadżeże urządzeń pojawił się problem z kartą, a dokładnie code 43.

Co mogło się z nią stać? Czy da się to jakoś bezkosztownie naprawić?

Cały komp:

OCZ 600W

GIGABYTE GTX 460 OC 1GB

INTEL QUAD CORE Q9400

ASUS P5Q

4GB ram

Z reguły jest to problem zasilacza lub karty.

I tu trzeba by było sprawdzić kompa na innej karcie.

komp na poprzedniej karcie na której pracuje obecnie (GT 440) działa bezbłędnie, więc to wyklucza problem komputera. Czekam na inne sugestie mogące pomóc mi rozwiązać ten problem

Teraz pracujesz na tej i jest OK z kompem?

Na tej nie jest OK,to uszkodzona i nowa lub gwarancja.

Gwarancja pechowo minęła jakieś 2-3 miesiące temu. Kontaktowałem się ostatnio z firmą naprawiającą karty i po opisowej analizie pan stwierdził że jest to drobna usterka której naprawa wyniesie mnie do 50zł. Opłaca się naprawiać karty? Firma daje 3 miesiące gwarancji

  • ewentualna przesyłka w dwie strony.

Nie wiem jak on naprawia? ale serwisy producentów kart wymieniają na nowe (oprócz awarii chłodzenia).

Ale sprawdź na Allegro jak te karty chodzą i wiesz, nawet sprzedać sprawną?

Na allegro kosztują powyżej 300zł, ale co to ma to mojego problemu.

Chciałbym jak najmniejszym kosztem naprawić tą karte, lecz jeśli to się nie uda wystawie ją jako uszkodzoną…

Chodzi panu oczywiście o serwisach które naprawiają karty z gwarancją??

Naprawić, sprzedać i kupić nową.

Tak, ja wszystkie które wysyłałem na gwarancję, dostawałem nowe - czyli wychodzi na to, że kart nie naprawiają.

Ale co nie znaczy, że nie da się naprawić? Ja osobiście bym ją ewentualnie naprawił,sprzedał i kupił nową z gwarancją.