Problem z gwarancją na Xiaomi po odkupieniu telefonu

Kupiłem przez znany serwis aukcyjny telefon Xiaomi “trójkę”.W opisie sprzedawca podawał,że telefon jest na gwarancji.Jednak w przesyłce gwarancji nie otrzymałem.Po mojej reklamacji sprzedawca mi tłumaczy,że wystarczy podać w serwisie Xiaomi nr IMEI co sprawę rozwiąże.Pomijam,że telefon został wysłany bez żadnych dokumentów,dowodu zakupu  a nawet oryginalnego pudełka.Ale o tym pudełku akurat informował.Czy to jest tylko próba “wyprowadzenia mnie w pole” czy ta gwarancja jest do odzyskania.Telefon ma podobno 2 miesiące.

 

To jeśli kupiłeś przez znany portal to należy powiadomić odpowiedni dział tego serwisu a powinni pomóc jak będą chcieli.Po drugie jak nie było już wcześniej napisane ,że nie ma pudełka od telefonu to aukcja była podejrzana od samego początku,więc trzeba było nie kupować na tej aukcji jak wzbudzała podejrzenia.Ja bym spróbował jeszcze skontaktować się z tym sprzedawcą tego towaru i powiedzieć,że chcesz oddać towar gdyż jest niegodny z info zawartymi w aukcji o ile pisało,że ma on gwarancję.

 

“Po drugie jak nie było już wcześniej napisane ,że nie ma pudełka od telefonu to aukcja była podejrzana od samego początku” - nie mam pudełka od mojego telefonu i sokowirówki… czy jest to podejrzane? 

… pudełko to pikuś, ale brak dowodu zakupu - to jest prawdziwy powód do zmartwienia.

 

Spoko, ważne są dwie kwestie - po pierwsze czy gwarancja jest w Polsce czy w Chinach, a po drugie zależy czy był zmieniany soft / ingerencja w urządzenie itp. 

@lordjahuZ tym softem to zależy na jaki rynek telefon był przeznaczony. Jeżeli na Chiński to zazwyczaj wgrywany jest MIUI Global już przez chińczyka sprzedającego. (albo fake ROM w niektórych przypadkach, co już jest zupełnie nie fair)

Sam mam Xiaomi i mojej mamie też kupiłem.

 

Telefon powinien jak najbardziej być z pudełkiem. Podane są na nim ważne informacje jak numer seryjny urządzenia, IMEI, numer MEID itp.

Podstawą gwarancji nawet jeżeli jest realizowana przez Chińczyka jest pudełko telefonu!

Jest również dowodem, że telefon nabyłeś legalnie i nie został on skradziony.

Jeżeli chodzi o dowód zakupu to powinieneś otrzymać paragon lub fakturę. (chyba, że telefon jest sprzedawany jako używany - odsprzedawany)

W przypadku gwarancji realizowanej w Polsce powinieneś otrzymać osobny dokument uprawniający do skorzystania z serwisu.

Kupując na serwisach aukcyjnych nie zawsze należy sugerować się niską ceną. Jak przeglądałem oferty sprzedaży dla Xiaomi Redmi Note 4 to nawet natrafiłem na firmę, która normalnie sprzedaje testy ciążowe dla kobiet, a więc trzeba uważać.

 

Wystarczy poprosić sprzedawcę o numer zamówienia. Jak zgłaszałem gwarancję np. do ibuygou.com to poza IMEI / SN słuchawki trzeba było właśnie podać numer zamówienia. 

Cena wcale nie była taka niska,bardziej uwagę przyciągnął fakt,że telefon  ma wgrane oprogramowanie EU,był użytkowany przez miesiąc i jego stan można określić jako “telefon nowy”.Natomiast w opisie była informacja o gwarancji.To dawało mi przekonanie,że zakup nie jest ryzykowny.

Masz link do tej aukcji ?

Tak,oczywiście.Natomiast nie wiem,czy nie złamię regulaminu zamieszczając go na tym forum.

Bez obaw, nie złamiesz.

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-gold-2g-ram-16g-i6658168247.html

 łatwiej ukraść telefon bez pudełka niż z pudełkiem. Więc jak gość wystawi dowód sprzedaży na trefny telefon skoro nie ma pudełka. Ja bym gościowi oddał telefon bez podania przyczyny-chyba jest takie prawo ,że do 14 dni można zwrócić towar .

A tym bardziej że jest masa podróbek Xaiomi dlatego zawsze mówię kupić drozej ale ze sprawdzonego żródla

Jprld. Kupiłeś telefon nie przeznaczony do Polski i myślałeś, że masz gwarancję taką jak w PL. 

Ten co ci sprzedał ma rację, po pierwsze ważny jest IMEI, po drugie na mailu ma potwierdzenie zakupu. 

 

Jak masz z nim problem, to zgłoście ze sprzedającym żądanie naprawy w sklepie, w którym został kupiony(np. Geekbuying, Goldway na Alieexprtess, czy iBuyGou)  i odeślijcie do Chin. Co za problem?

A nie robicie jakieś filozofie bo nie ma pudełka i gwarancji. W jakim wy wieku żyjecie?

 

 

Popukaj się młotkiem w czoło. Kolejny “nie znam się, ale wypowiem bo mi jelita popękają”.

 

 

Ja nie  mam problemu z telefonem.Telefon działa normalnie.Problemem jest to,że w opisie było napisane,że jest gwarancja a telefon “przyszedł” bez gwarancji.Na pytanie o gwarancję facet odpowiedział,żebym sobie wszedł na jakiś tam serwis i wpisał numer IMEI.Stąd moje pytanie bo pierwszy raz się spotykam z tego typu formą gwarancji.Wysłałem mu więc  mail,w którym zanegowałem legalność produktu i zapytałem o tę gwarancję.Pudełko do telefonu jest w drodze.A na jaki rynek był przeznaczony telefon tego nie wiem i nie mogłem wiedzieć bo facet tego nie pisał w opisie.Napisał ,że jest soft EU  i tyle.

Upominam się o tę gwarancję nie dlatego bo mam problem z telefonem ale dlatego by facet uwiarygodnił mi źródło pochodzenia telefonu.

 

No i pudełko się znalazło.Właśnie otrzymałem wraz z dowodem przelewu.