Problem z hakerem i pingiem

Jako że ostatnie dni są dniami deszczowymi oraz szarymi zacząłem pogrywać w gry MMORPG, w jednej z gier spotkałem się z graczem który chciał abym dał mu pieniądze w przeciwnik razie włamie mi się do sieci, zignorowałem gracza sądząc że ryzyko takowej sytuacji jest niemożliwe.

No cóż… myliłem się, router padł. Wszedłem na sieć sąsiada, napisałem do gracza, również mi siadł.

Myślałem aby to zgłosić na policję, lecz jak udowodnię ten fakt?

Gracz mi pisał że jest wstanie włamać się nawet na strony rządowe, więc mam możliwość zrobienia screenów czy czegokolwiek ponieważ przyznaję się do włamań.

W jaki sposób mogę się uchronić przed tym hakerem? :frowning:

Hakerzy, co się włamują na strony rządowe, nie szantażują ludzi za złoto z gier… Pewnie trafiłeś na dzieciaka z paroma skryptami.

  • co znaczy “router padł” ?

Pierwsze skontaktuj się z dostawca internetowym on pierwszy powinien gostka zablokować i wtedy możesz zgłaszać to.

Odłącz się od sieci i sprawdź w logach routera jeśli możesz jego adres ew. adresy ip i zgłoś to do dostawcy internetowego iż takie adresy atakują twój router.

Jeśli masz taką możliwość to zablokuj te adresy na routerze.

@Frankfurterium - internetu nie było (oraz wyświetlił mi się napis *brak dostępu do sieci*) zrestartowalem rutera i było git

@cyryllo

W jaki sposób mam sprawdzić te logi i zablokować ?

To zależy jaki masz router. Musi mieć taka funkcjonalność. Najłatwiej i najszybciej skontaktować się z dostawca internetowym i powiedzieć że na twój adres były robione ataki ddos. U kogo masz internet?

Ruter TP-Link, internet od Asty-net Pila.

Niestety jego adres IP to jest wielka niewiadoma, wczoraj “haker” siedział z gościem na Team Speaku, z adresu Ip wynikało że gość nadaje raz z Irlandii, raz ze Stanów. Atakował strony Rządowe, odliczali od 1 do 10, strony zostały po prostu WYŁĄCZANE !

Postanowiłem zainstalować Comodo i zablokować ICMP przychodzące pakiety, czyli ICMP Echo Request.

Niestety dalej pingował. Administrator serwera został o danym fakcie poinformowany, ale każdą wiadomość od graczy IGNORUJE !