Problem z hasłem administratora(vista)

Witam , mam taki problem. Gdy chcę włączyć jakiś program muszę wpisać hasło administratora. Problem w tym że nie ma żadnego pola żebym mógł to wpisać. Na pierwszym profilu mam status użytkownika a na drugim chyba to samo. I nie mogę nic zrobić. 0 możliwości. Gdy próbowałem uruchomić wbudowane konto admina to wyskakiwał błąd systemu 5 czyli brak konta administratora. Dzieje się to tak na dwóch kontach. Co mogę zrobić?

Możesz ściągnąć hasło przy użyciu Trinity rescue kit co spowoduje zniknięcie prośby o wpisanie hasła.

Adikulus , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Prawdopodobnie masz konto zwykłego użytkownika a jedyny administrator w systemie to wbudowane konto administratora. Jeśli wbudowane konto administratora zastanie wyłączone, to nie będzie można ani się na nie zalogować, ani z poziomu innego konta wpisać hasła administratora gdy uprawnienia będą potrzebne. Wyskoczy kontrola konta użytkownika (UAC), ale nie będzie aktywnego żadnego konta z uprawnieniami administratora, dlatego nie będzie możliwości wpisania hasła.

Jeżeli znasz hasło do wbudowanego konta administratora - to nie ma problemu - poniżej napiszę Ci co zrobić. Jeśli nie znasz hasła do tego konta - to nie pomogę niestety.

Oto co należy zrobić:

1.Wyłącz komputer

2.Podczas włączania naciskaj klawisz F8 aż do pojawienia się menu systemu operacyjnego

3.Gdy pojawi się MENU wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia

4.Gdy wyskoczy ikona ADMINISTRATOR wybierz ją

5.wpisz hasło administratora

6.Poczekaj aż komputer się zaloguje i sam otworzy czarne okno

7.Wpisz w oknie które się samo otworzy:

net user administrator /active:yes

a następnie naciśnij

wpisz

exit

a następnie naciśnij

8.Uruchom ponownie komputer już normalnie

9.Teraz na ekranie logowania zobaczysz dodatkową ikonę administrator

10.Wybierz ikonę swojego konta, na którym pracujesz

11.Teraz jeśli system zapyta o zgodę będziesz mógł wpisać hasło administratora i kontynuować pracę.

Mam nadzieję, że to rozwiąże problem.

Pozdrawiam. konrado7