Problem z hasłem do BIOSU na hp pavilion ze4560us

Problem ten dotyczy hasła dostępu do BIOSU, podczas próby sprawdzenia ustawień jakie znajdują się w biosie wyskakuje komunikat o podaniu hasła :(. Komp ten jest u mnie po poprzednim właścicielu z którym już nie mam kontaktu i nawet nie jestem w stanie dowiedzieć się czy on czy może serwis założył hasło do BIOSU. Proszę o pomoc w jaki sposób mogę obejść tą nieprzyjemną sytuację.

Pozdro i thx za pomoc

Gdzieś kiedyś czytałem, że istnieją uniwersalne hasła (serwisowe) do BIOS’ów. Jak podasz rodzaj i wersję BIOS’a to możemy wtedy szukać takiego hasła. Możliwe jest też zresetowanie ustawień BIOS’a poprzez wyjęcie baterii CMOS na kilka minut, a następnie włożenie jej na swojej miejsce. Niestety w przypadku laptopa wyjęcie tej baterii jest bardzo utrudnione, każdy model laptopa ma ją gdzie indziej i w inny sposób trzeba się do niej dostać (w przypadku laptopów, z którymi miałem do czynienia najczęściej ta bateria znajdowała się pod klawiaturą i to właśnie ją trzeba było demontować aby dostać się do baterii). Jeśli więc nie znasz się zbytnio na rozkręcaniu laptopów, to zleć to komuś bardziej obytemu w temacie.

trzeba dobrać się do płyty głównej laptopa i samemu zresetować BIOS lub poczytać w manualu (ze strony HP) czy jest inna możliwość.

Wersja systemu BIOS: PTLTD - 6040000 zna może ktoś jakie może być hasło do tego BIOSu ?? prawdopodobnie jest to hasło serwisowe

Pozdro

Proszę nazwać temat konkretnie.