Problem z hasłem do systemu Windows!

(Alkakos) #1

Witam! mam problem ogromny.... dzisiaj komputer mi fiksował i włączyłam skanowanie dysków przez antywira po ponownym uruchomieniu systemu pokazuje się okienko i żąda podania loginu i hasła do systemu Windows Xp. pierwszy raz widzę to na oczy i nigdy nie ustawiałam takiego hasła.... czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić czy reset systemu to jedyne wyjście? a może jak zainstaluje system na innym dysku to da sie wejść i jakoś to zmienić? prosze o szybkie podpowiedz... {ciach}

(Pawilojc) #2
  1. spróbuj z pustym hasłem

2. jest to jedno okienko na czarnym tle czy niebieskie tło z użytkownikiem i jego ikonką?

3. przypomnij sobie, kto instalował system

4. sprawdź, jakich masz użytkowników ( to już później ), i koniecznie ustaw hasło dla administratora

(mareksolak) #3

Jeżeli hasło nie było zakładane to wpisz tylko swoją nazwe > enter

Jeżeli zainstalujesz system na innej partycji (dysku) to możesz wchodzić prawie we wszystkie foldery ale ustawień na starym systemie raczej nie zmienisz

• tylko że przy instalacji systemu na innej partycji stracisz wszystkie dane jakie były na niej zapiszne

(Alkakos) #4

jest to jedno okienko na czarnym tle... nom to poźniej postaram się ustawić ale co zrobić zeby się tam dostać? skoro z innej partycji nic nie zmienie to się nie opłaca... a co z kopia systemu i resetem? może w ten sposob? hmm dobra podpowiedź w tym ostatnim poście spróbuje jutro. tylko jak nagrać dyskietke jak sie nie mogę dostać do kompa... a z laptopa to byloby ciezko xDxD czy moze byc na zwyklej cd? podpowiedźcie coś bo mam ważnych kilka plików i już płakać mi się chce :frowning:

(Wigrus1) #5

Aluchaaa , a wchodziłaś do systemu przez tryb awaryjny? Po załadowaniu bios'u naciskaj f8, po czym z menu wybierz tryb awaryjny. Jak nie było ustawionego hasła na konto Administrator to wejdź przez nie i później zmień w panelu sterowania poszczególne hasła, a nawet wyłącz je.

(Mirekgw) #6

Napisz czy sie udało

zobacz jeszcze tu jest pokazane i opisane

link - http://www.megapliki.interia.pl/tipss-6 ... s-xp-.html

(Filip Turek) #7

beztytuupk7.png

Czy o to ci chodzi?

jak nie masz hasła to wpisz tylko swoją nazwę użytkownika (wielkość liter chyba ma znaczenie)

Żeby zmienić ekran logowania na poprzedni:

Panel sterowania / Konta użytkowników / Zmień sposób kogowania lub wylogowywania

(Alkakos) #8

(Kaka') #9

(Klossj23) #10

Aluchaaa , niech ktoś ze znajomych zajrzy tu (nie wierzę jakoś, że żadnych nie masz albo odległość do najbliższego sąsiada z komputerem mierzy się w milach)

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/

nagra na dyskietkę lub cd i Ci podrzuci. Zresetujesz sobie dowolne hasła użytkowników systemu Windows.