Problem z hasłem do systemu Windows!

Witam! mam problem ogromny… dzisiaj komputer mi fiksował i włączyłam skanowanie dysków przez antywira po ponownym uruchomieniu systemu pokazuje się okienko i żąda podania loginu i hasła do systemu Windows Xp. pierwszy raz widzę to na oczy i nigdy nie ustawiałam takiego hasła… czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić czy reset systemu to jedyne wyjście? a może jak zainstaluje system na innym dysku to da sie wejść i jakoś to zmienić? prosze o szybkie podpowiedz… {ciach}

  1. spróbuj z pustym hasłem

  2. jest to jedno okienko na czarnym tle czy niebieskie tło z użytkownikiem i jego ikonką?

  3. przypomnij sobie, kto instalował system

  4. sprawdź, jakich masz użytkowników ( to już później ), i koniecznie ustaw hasło dla administratora

Jeżeli hasło nie było zakładane to wpisz tylko swoją nazwe > enter

Jeżeli zainstalujesz system na innej partycji (dysku) to możesz wchodzić prawie we wszystkie foldery ale ustawień na starym systemie raczej nie zmienisz

  • tylko że przy instalacji systemu na innej partycji stracisz wszystkie dane jakie były na niej zapiszne

jest to jedno okienko na czarnym tle… nom to poźniej postaram się ustawić ale co zrobić zeby się tam dostać? skoro z innej partycji nic nie zmienie to się nie opłaca… a co z kopia systemu i resetem? może w ten sposob? hmm dobra podpowiedź w tym ostatnim poście spróbuje jutro. tylko jak nagrać dyskietke jak sie nie mogę dostać do kompa… a z laptopa to byloby ciezko xDxD czy moze byc na zwyklej cd? podpowiedźcie coś bo mam ważnych kilka plików i już płakać mi się chce :frowning:

Aluchaaa , a wchodziłaś do systemu przez tryb awaryjny? Po załadowaniu bios’u naciskaj f8, po czym z menu wybierz tryb awaryjny. Jak nie było ustawionego hasła na konto Administrator to wejdź przez nie i później zmień w panelu sterowania poszczególne hasła, a nawet wyłącz je.

Napisz czy sie udało

zobacz jeszcze tu jest pokazane i opisane

link - http://www.megapliki.interia.pl/tipss-6 … s-xp-.html

beztytuupk7.png

Czy o to ci chodzi?

jak nie masz hasła to wpisz tylko swoją nazwę użytkownika (wielkość liter chyba ma znaczenie)

Żeby zmienić ekran logowania na poprzedni:

Panel sterowania / Konta użytkowników / Zmień sposób kogowania lub wylogowywania

Aluchaaa , niech ktoś ze znajomych zajrzy tu (nie wierzę jakoś, że żadnych nie masz albo odległość do najbliższego sąsiada z komputerem mierzy się w milach)

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/

nagra na dyskietkę lub cd i Ci podrzuci. Zresetujesz sobie dowolne hasła użytkowników systemu Windows.