Problem z HDD ATA 5GB nie widać pod explorerem

Witam

Problem dotyczy HDD ATA 6GB wyjętego ze starego kompa. Jest na nim windows 95 lub 98, i ważne dane, które potrzebuję odzyskać. Dlatego zamontowałem dysk do mojego kompa na którym posiadam XP Proff.

Dysk jest widziany pod biosem. W Panelu sterowania/zarządzanie dyskami widać dyski moje, a ten który potrzebuję jest oznaczony jako NIE PRZYDZIELONE 5GB.

Dodam że w “mój komputer” dysku nie widać.

W programie partition manager widać również dysk 5GB jako nieprzydzielony ale tam jest widoczne ponad 2GB, że jest użytkowane a więc dane są, ale nie wiem jak je wydobyć???

programem do odzyskiwania danych Get Data Back, EasyRecovery i podobnymi spróbuj uruchomić ten dysk w dosie z norton commanderem sprawdź czy możesz odczytać dane

Jeśli chodzi o te Get Data Back to nie bardzo wiedziałem jak się tym posługiwać, a EasyRecowery znalazłem tylko wersje trialowe uniemozliwaijące zapisanie odzyskanych danych.

nie ma raczej dobrego programu freeware zatem polecam poszukać wiadomo czego ;=] :stuck_out_tongue:

ewentualnie linux i jakieś rozwiązanie opensourcowe jeśli jest do odzyskiwania danych np

Ubuntu i pakiet testdisk do odzyskiwania partycji i danych