Problem z HDD - program do sprawdzania HDD z livecd etc

Witam,

na wstępie zaznaczę, że szukam przede wszystkim aplikacji w rodzaju livecd do sprawdzenia sprawności dysku twardego (bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego). Dysk twardy to wd claviar 160 GB/sata

A problem wygląda ogólnie tak:

kilka dni temu zdecydowałem się na wypróbowanie linuxa, postanowiłem więc zainstalować system na czysto bez windowsa obok (z racji tego, że jednego mam już na laptopie). Sformatowałem dysk twardy, system rzekomo się zainstalował ale przy włączaniu wyskakiwał error gruba. No nic, próbowałem dalej, korzystałem z poradników w necie (co wymagało niekiedy rozpoczęcia instalacji od nowa razem z formatowaniem). Po wielu próbach dałem sobie spokój i chciałem ponownie zainstalować windowsa i tu pojawił się problem - ikonka dysku twardego świeci się bez przerwy (wcześniej zapalała się tylko przy pracy dysku twardego). Instalator windowsa wykrywa jakiś błąd i kończy pracę.

Chciałem sprawdzić dysk twardy jakimś programem, ale z uwagi na brak możliwości uruchomienia systemu zmuszony jestem użyć czegoś w rodzaju livecd. Szukałem w google ale wszystkie programy jakie znalazłem wymagały sprawnego systemu.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam :slight_smile:

spróbuj może tego: http://unetbootin.sourceforge.net/#features albo bardziej konkretnie http://www.sysresccd.org/Main_Page Nie używałem więc głowy nie daję że to jest użyteczne.

mhdd sciagasz wersje wypalana na plycie cd i robisz zdjecia (nie mozliwosci screenshot’a) ze scan’a (2x F4), gdy skonczy i smart’a (tego mozesz zapisac na dyskietce jedynie, wiec… zdjecie potrzebne)… potem mozna rozwazyc remap lub zerowanie 8)