Problem z hdd?

Drodzy Forumowicze,

Z góry dziękuję za Waszą pomoc, a temat zakłądam nowy, albowiem chciałbym się podzielić screenshotem z Tune HD i prosić Was o porade co może być nie tak z moim kompem.

Otóz sprzęcik omawiany to 1,5-roczny Dell XPS 17", 4GB RAM, dedykowana karta graficzna, bla bla bla. Generalnie nie ma co się rozwodzić nad hardwarem, ponieważ mój problem jest znacznie prostszy. Otóż komp jakieś pół roku temu zaczął porządnie mulić i brat poprosił mnie, abym go sformatował i wgrał od nowa Wina 7 (co też zrobiłem). Wszystkie sterowniki przeszukane, powgrywane i niby wszystko chodzi, ale… no właśnie baaaaaaaaaardzo wolno, czyli bez zmian w stosunku do stanu sprzed formatu (myślałem, że hamuje go duża ilość śmieci, trojanów, etc.).

Okienka eksploratora otwierają się po kilkanaście sekund, IE też mocno muli, wszystko chodzi tak jakby z opóźnieniem kilku(nastu) sekundowym, nawet jak najeżdżam na krzyżyk żeby zamknąć okienko, to podświetla się po kilku sek - czyli krótko mówiąc jak jakiś megastary komp.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zwalony HDD, wobec czego pobrałem TuneHD i proszę Was o pomoc w interpretacji wyników testu. Z góry dzięki!

Screeny:

t6wgwg.png

bgyade.png

Czym prędzej przenieś dane na inny dysk.Parametr 05 świadczy że są realokowane sektory na dysku.

Jak się da, to zrób jeszcze w HD Tune Error Scan (nie szybki) i przedstaw tu obrazek, bo wyniki benchmarka są dla tego dysku tragiczne!

140 000 godzin przepracowanych? Chyba masz dodatkowo problemy z samą elektroniką, bo 16 lat temu takich dysków nie było. Na czas testów lepiej ściągnij triala HDTune pro.

Dzięki za odzew koledzy!

Wrzucę dodatkowe screeny jak tylko to się zrobi.

Z tymi godzinami to faktycznie jakaś klęska, ja myślałem, że to minuty :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeśli dysk będziesz dalej testował może on ulec uszkodzeniu.

kraajaan ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.