Problem z HDD


(Browciu1) #1

Moje uszanowanie.

Nie wiem jak najlepiej opisać problem więc przedstawię całą historię  od początku, po kolei.

 

Dzień 1:

Komputer odpalił rano bez problemu i chodził do południa bez zarzutów. W czasie przeglądania obrazków w internacie komputer zaczął się spowalniać, a potem lagować. Zresetowałem go i zaczęły się prawdziwe kłopoty. Windows zaciął się dokumentnie na planszy z ,,Trwa uruchamianie systemu windows". Jak poczeka się wystarczająco długo to wyrzuca blue screen Process1_initialization_failed z kodem 0x0000006B.

 

Trym awaryjny też nie dział. Uruchamiałem narzędzia naprawcze systemu podczas uruchamiania z płytą windowsa i bez oraz polecenia bootrec /rebuildbcd. Nic nie pomogło. Nie chciałem jeszcze formatować, bo na pulpicie miałem pliki które nie chciałem stracić.

 

Dzień 2:

Naiwnie postanowiłem kupić nowy dysk SSD, postawić na nim nowego windows`a. Przy pierwszym uruchomieniu wyskoczyło mi sprawdzanie spójności dysku HDD. Trochę to trwało i znalazło parę błędów, ale skończyło i ruszył normalnie z SSD. Wszystko działało, widać były wszystkie partycje z starego dysku i miałem pełen dostęp do plików na nim.  Zainstalowaniem kilka sterowników, przeskanowałem stary dysk NOD32 (nie istotnego nie wykrył) pomęczyłem się z aktualizacją. Myślałem ,że już po problemie  i jutro poprzenoszę dane, sprawdzę zdrowie dysku i podejmę decyzję czy go wymienić cz tylko formatować.

 

Dzień 3:

Rano uruchamiam PC i windows zawiesza się na ,,Trwa uruchamianie systemu windows". Restart Sprawdzam z którego dysku startuje i wszystko dobrze pierwszy mam ustawiony SSD. Dla pewności wybieram ręcznie, z którego dysku ma uruchamiać. Nic, nadal się zawiesza. Zostawiam go na dłużej, żeby sprawdzić czy wyrzuci jakiś błąd. W końcu wyświetla się proces sprawdzania spójności. Jednak nie jak wcześniej całego starego dysku, ale jednej partycji( co ciekawe nie z systemem). Proces kończy się, nie wyrzuca żadnych błędów i nie rusza dalej. Po prostu Wyświetla ile czego przeskanował i nic dalej nie rusza (czekałem tak 1-2 godziny i nic).

 

Jak odpinam  kabel SATA od starego dysku wszystko rusza bez problemu. Grzebanie po internecie nie przyniosło rozwiązania. W desperacji próbuje podpiąć dysk ,,na gorąco", ale nic to nie daje bo chodź słychać prace to system go nie widzi.

 

Dzień 4:

Próbuje odtworzyć sytuacje z dnia 2. Formatuje SSD i nic, ciągle to samo. Z rezygnacją postanawiam sformatować partycje C z HDD , aby ocalić dane z pozostałych. Uruchamiam instalator windows`a , wybieram język i klikam instaluj. Wyświetla się ekran z trwa przygotowanie do instalacji i tu najlepsze. Instalator się zacina, płytka chodzi w napędzie przez jakiś czas, ale ekran się nie zmienia (nawet po 2 godzinach).

 

Proszę o jakąkolwiek poradę jak rozwiązać problem albo odzyskać dane z starego dysku. Z góry dziękuje za pomoc

 

Konfiguracja sprzętu:

-Windows 7 Professional 64-bit (oczywiście oryginał aktualizowany)

-płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H-A

-procesor Intel i5-4690

-2x ram GOODRAM 4GB DDR3-1600

-grafika MSI GeForce GTX 970

-zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W

-dysk WD Blue WD10EZEX

-dysk GOODRAM CX200


(Cahir09) #2

Ja w takich przypadkach odpalam Linuksa z Live USB. W większości przypadków czyta partycje, których Windows nie chce otworzyć.


(Pablo_Wawa) #3

Na początek sprawdź kondycję dysku HDD programem CrystalDiskInfo oraz czy nie ma na nim uszkodzonych sektorów programem HD Tune.


(Browciu1) #4

Oto wyniki testu zrobionego MHDD. Dysk do wymiany, ale chyba uda się odzyskać dane…http://i68.tinypic.com/2ugkora.jpg   http://i64.tinypic.com/w7iecl.jpg


(Semtex) #5

 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę. Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.