Problem z HDMI, brak sygnału

Witam,

kilka dni temu zakupiłem Toshibę C660-1P3. Mam problem z podłączeniem laptopa do telewizora LED (odświeżanie 100Hz). Gdy podłączam kabel hdmi do telewizora pojawia sie brak sygnału(laptop wykrywa telewizor, ale nie wyświetla obrazu), dopiero gdy zmienię rozdzielczość na lapku z 1366x768pix na najmniejszą 800x600pix, wtedy pojawia się obraz, ale niestety mruga, co uniemożliwia normalne działanie. Zainstalowałem najnowsze sterowniki grafiki(geForce 315M) i nic. Proszę o pomoc, co zrobić, abym mógł bezproblemowo korzystać z hdmi??

pozdro

Witam. Spróbuj na pilocie kliknąć …HDMI (gdy na ekranie jest brak sygnału) . Pozdrawiam

tumoszek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

  1. aktualizacja biosu do najnowszej wersji.

  2. ustawienie biosu.

  3. wyłącz tv i laptopa - podepnij kabel i odpal lapka a następnie tv i kombinuj

  4. nie napisałeś jaki dokładnie masz kabel hdmi! zmniejsz parametry rozdzielczości oraz odświerzanie i poczytaj o kablach oraz gniazdach HDMI

chojinka, spróbuję jeszcze z biosem, może to coś pomoże. a kabel, kupiłem zwykły kabel hdmi 3m…

Dodane 29.01.2012 (N) 10:28

aktualizacja biosu nie pomogła;/ poczytałem trochę, i może problemem jest HDCP, bo i laptop i telewizor obsługują to badziewie, ale nie wiem czy można to wyłączyć i czy faktycznie to jest problemem…