Problem z hibernacją

Witam mam taki problem ,nie moge włączyć hibernacji w XP SP2.Wcześniej miałem taką sytuacje, zrobiłem format ,bo system tego już wymagał no i wszystko było ok hibernacja działała jak należy,do ostatnio zrobionego znowu formatu(tamten był robiony z rok temu).Wchodze w opcje zasilania zakładka hibernacja-włączam,daje zastosuj…a tu komunikat MENADżER ZASAD ZASILANIA NIE MOżE ZAREZERWOWAć PLIKU HIBERNACJI i dalej PROCES NIE MOżE UZYSKAć DOSTęPU DO PLIKU PONIEWAż JEST ON UżYWANY PRZEZ INNY PROCES.Sprzęt obsługuje hibernacje (jak pisałem wcześniej działała)nie było żadnych zmian sprzętowych.Jakiś program czy co to blokuje. :frowning: Dzięki za pomoc z góry.Pozdrawiam.

ps-Stan wstrzymania działa.

Może masz za mało miejsca na dysku na hibernacje, musisz mieć wolne minimum tyle ile masz RAM’u, lub nie masz uprawnień admina?

Wolne mam jeszcze 5 GB,mam uprawnienia administratora.Wszystko mam jak miałem wtedy gdy działała.

prawdopodobnie konflikt sterownika może to byc od grafiki - napisz jaką masz i jaki zainstalowałes sterownik

Grafike mam ATI radeon 9550,sterownik 8.191.0.0 data sterownika 2005-10-28 (wersja ster.5-11_xp-2k_dd_cp_wdm_27345.exe),ale z tego co pamiętam to na nim wcześniej działałem.Spróbuje zmienić ,może też z innymi pokombinować (dźwięk,lan)??

Złączono Posta : 21.01.2006 (Sob) 14:16

Niestety zmiana sterownika nic nie daje,próbowałem też wyłączać w menadżeże dźwięk i lan bez zmian,hibernacji nie włącze.Jaki proces to może blokować??Wcześniej co mi kiedyś działała to włączyłem ją zaraz po formacie i zainstalowaniu grafiki(bez niej się nie da w ogóle włączyć hibernacji)i potem nic już nie zaszkodziło.

A moze masz wlaczone zarzadzanie przydziałami.

Nie wiem ,gdzie to się włancza,a jeżeli to co zrobić. :?:

Złączono Posta : 22.01.2006 (Nie) 21:08

Sorrki znalazłe te przydziały nie.Było i jest wyłączone zarządzanie.

Prawym klawiszem w ikone napedu -> Wlasciwosci ->Zakladka przydział.

Jesli masz to włączone funkcja ta moze ograniczać (pozwala kontrolować) maksimum zajęcia dysku (partcja NTFS) przez danego użytkownika.

Jeśli masz to włączone dla partycji na którym masz hibernacje, moze to blokować utworzenie pliki dla zrzutu pamięci

Jesli to nie to sprawdz jakie sa uprawnienia do pliku hiberfil.sys, (ukryty systemowy na c:), i uprawnienia do dysku C

Zarządzanie przydziałami jest wyłączone,uprawnienia do dysku c mam pełną kontrole,czynne uprawnienia też pełna kontrola.Co do pliku hiberfile.sys to go właśnie nie ma (chyba temu ,że nie włączyłem hibernacji od samego początku zainstalowania systemu( inne pliki ukryte widze(pagefile.sys config.sys itd.),a może coś z rozmiarem pamięci wirtualnej(jaki ma byc dla XP SP2 z 768 ramu.)ja mam zalecany 1150,a max 2304.Da się samemu utworzyć plik hiberfil.sys??

Złączono Posta : 23.01.2006 (Pon) 21:42

OK.nie kombinowałem więcej przywróciłem partycje z kopii,gdzie miałem zainstalowane tylko niektóre programy no i oczywiście wszystkie stery i wszystko gra,hibernacja pozwoliła się włączyć plik hiberfile,sys jest.Dzięki za porady KrzyHu i Max.

ps.nie wiedziałem że to będzie taki trudny temat. :lol:

Powyłączaj wszelkie napędy wirtualne (typu Daemon Tools) i odszukaj plik atapi.sys(WINDOWS/system32/drivers ) Zmień mu nazwę na atapi.bak i spróbuj włączyć hibernację. Jak uda się załączyć to zmień ponownie nazwę pliku atapi.bak na atapi.sys (o ile Windows File Protection nie przywróci go wcześniej).

WINDOWS/system32/drivers

Dzięki ,nie spodziewałem się tu już odpowiedzi,hibernacja mi już działa ,bo jednak zrobiłem tak jak pisałem wcześniej.Jednak metode tą sprawdze na innym kompie przy okazji,bo jest taka sama sytuacja jak u mnie.Pozdrowienia. :smiley:

Spoko :wink:

Ja miałem to samo a instal świeżego XPSP2 i włączenie na samym początku hibernacji zawsze pomagało :wink: Ale to jest o wiele prostsze i trwa minutkę :wink:

Pozdrawiam

Zadziałało !!

:wink: Nie ma problemu

Pozdrawiam