Problem z HP elitedesk 800 g1 i gtx 1050 low profile

Dzień dobry mam nadzieję na pomoc gdyż nie potrafię rozwiązać problemu który u mnie występuje. A jest nim GTX 1050 low profile.

Sam problem zaczyna się po podłączeniu karty do portu pcie x 16 a mianowicie na monitorze firmy LG (flatron e2210) pokazuje się D SUB power saving mode nie wiem dlaczego ponieważ zasilacz spełnia wymagania proszę was o pomoc i nie wyśmiewanie się z góry dziękuję.

Specyfikacja

Procesor:
Intel core i5 4690k
a w nim karta zintegrowana

Pamięć RAM:
8BG ddr3 1600 MHz

Dysk:
500 GB SATA

Zasilacz:
HP 320 wat

System operacyjny:
Windows 7 64bit

A dlaczego łączysz monitor gniazdem D-SUB? Monitor, jak i karta obsługują DVI-D.

ponieważ podłączam ekran do zintegrowanej karty graficznej i niestety jest ten paskudny power saving mode

Ale dlaczego nie podłączysz monitora do karty graficznej PCI, czyli nVidia GeForce GTX 1050, skoro ją masz w komputerze?

ponieważ nawet jak ją podłącze przez HDMI to nie mam sterowników które muszę zainstalować z strony nvidia

Nie bardzo rozumiem. To znaczy, że nie masz czym je pobrać stąd?
https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/140582/pl

Ponadto, zarówno karta graficzna GeForce GTZ 1050 jak i monitor posiadają gniazda DVI-D, więc wystarczy mieć kabel sygnałowy z wtykami DVI-D po obu stronach, który zresztą jest załącznikiem do nowego monitora.
HDMI nie jest Ci w ogóle potrzebny do tego monitora, bo takiego gniazda ten monitor nie ma.