Problem z HP pavilion dv1000

Witam  Ostatnio wpadł mi w ręce w sumie już staruszek Hp pavilion dv1000 problem mam z nim taki że w bios jak i w Windowsie  nie widzi  twardego dysku  dopóki na ekranie startowym z logiem HP nie wcisnę   klawisza f11 nie było by z tym żadnego problemu  tylko bardzo długo trwa uruchomienie w taki sposób tzn bardzo długo stoi na planszy z logiem hp po wciśnięciu  f11  tak gdzieś  ok 10 min potem wszystko działa jak trzeba dysk sprawdzałem  w biosie  jak i w Windowsie  zero błędów  dysk ATA toshiba 60GB  Macie jakiś pomysł czym to może być spowodowane ?

spróbuj ustawić w bios kolejność bootowania dysków twardych (nie urządzeń ogólnie), często opcja jest nazywana “HDD boot priorities” , przykładowo jak ustawię pierwszą rzecz do rozruchu jako HDD ale w priorytetach bootowania dysków usunę swój dysk z systemem. to nie zaskoczy bo go nie widzi.

Niestety  bios to PhonixBIOS  wersja f.23 niema tu takiej opcji. Próbowałem go zaktualizować ale niestety nie znalazłem nowszej wersji 

 

1 Odłącz zasilacz i akumulator i jak masz dojście do baterii biosu wyjmij na 10 minut, wsadź , wejdź do biosu ustaw datę i godzinę i zapisz bios Save i test.

2 Jak nie ma dojścia z poziomu biosu przywróć ustawienia domyślne biosu (default) i zapisz bios Save i test.

 

3 jak to nic nie da, raczej nic nie zrobisz?

Nawet wyciągnąłem baterie od biosu i dalej to samo Może jeszcze jakiś pomysł??