Problem z Hyper V dla windows 8 (jak wrócić do Windows 8)

Witam, proszę o pomoc w dość kłopotliwiej dla mnie kwestii. Chcąc uruchomic sobie jakiś program z Windowsa 98 znalazlem informację, że mogę do tego użyc programu Hyper V. Ściągnąłem zainstalowałem, (zainstalowało się to chyba jako WIndows Sever 2012) i od tego momentu tylko z tego mogę korzystać. To znaczy - po włączeniu komputera włącza mi się logowanie do Windows Server 2012 a potem mam już tylko dwa okienka z wierszem poleceń.

Stąd moje pytanie czy da się jakoś przywrócić komputer do poprzedniego stanu by korzystać z Windowsa 8 a jak nie to co z tym należy teraz zrobić?

Z góry dzięki za pomoc!

Załączam zdjecie jak wygląda mój komputer po włączeniu.

post-162919-0-16037600-1391875709_thumb.

kubust

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Podstawowe pytanie co chciałeś uruchomić na WIN 98… 

 

Jeżeli miałeś włączone kopie systemu to z przywróceniem nie bedzie problemu. 

Analogicznie… Jezeli ich nie masz to nie przywrócisz. 

No teraz nie ma większego znaczenia co chciałem włączyć po prostu chciałbym wrócić do normalnego windowsa 8 i nie wiem jak…

Jak miałeś włączone przywracanie systemu - ochronę systemu (domyślnie jest włączone) to wystartuj komputer z płyty z windows 8 i użyj tego narzędzia naprawy do przywrócenia systemu do poprzedniego stanu.

Wygląda na to, że ściągnąłeś nie to co trzeba i zainstalowałeś sobie Hyper-V Server 2012, kompletnie drugi system operacyjny.

Jak instalowałeś? Wybierałeś jakiekolwiek usuwanie albo formatowanie partycji? Może instalując Hyper-V Server usunąłeś sobie również Windows 8?

Wyglada na to, ze właśnie tak się stało. Niestety nie działa aktualnie także przywracanie systemu samsung. W jaki inny sposób można przywrócić system nawet tracąc dane. Oczywiście windowsa mam tylko na partycji recovery. Jak uruchomić windowsowe narzędzie przywracania przy starcie komputera?

Wybierałeś jakiekolwiek usuwanie albo formatowanie partycji tak jak mówi _ @mktos  _to straciłeś system i pliki. 

Czyli narzędzia też nie uruchomisz. Ale cały panel uruchamia się przyciskiem F8. Możesz spróbować. 

 

Jeżeli masz samsunga to spróbuj odpalić na starcie jego recovery. 

Radzę zaopatrzyć sie w bootowalnego linuksa - na nim zabezpieczyć swoje osobiste pliki( o ile jeszcze są) i wgrać albo nowego Windowsa albo ze specjalnej płytki producenta kopie. 

 

Nie mamy bowiem pewności że stary dysk został na pewno sformatowany.

Stary dysk chyba nie do końca został sformatowany bo przez recovery samsunga udalo się zgrać cześć plików. Jednak najprawdopodobniej w skutek wyłączenia komputera w trakcie tej operacji ta kopia windowsa jakoś się uszkodzila i teraz nie da się już wejść w recovery samsung - wyskakuje jakiś błąd. Próbowałem nagrać samsung recovery solution na pena ale nie udało mi się z niego nic oddalić. W tej chwili chyba pogorszylem sprawę i przy włączeniu pojawia się tylko samsung, potem czarny ekran nie ląduje się nawet system Windows serwer.

Edit f8 niestety tez nie działa!

Więc najprościej skombinuj windows najlepiej 8.1 http://antyweb.pl/omin-problemy-z-aktualizacja-i-pobierz-dysk-instalacyjny-z-windows-8-1-chociaz-microsoft-teoretycznie-go-nie-udostapnia/ i wgraj go z pendrive (gdy nie masz napędu optycznego). Klucz powinien sam zostać uzupełniony (pobierze się z uefi), skoro tak nagrzebałeś, że uszkodziłeś i system, i recovery.