Problem z Hyper V dla windows 8 (jak wrócić do Windows 8)

(Kubust2) #1

Witam, proszę o pomoc w dość kłopotliwiej dla mnie kwestii. Chcąc uruchomic sobie jakiś program z Windowsa 98 znalazlem informację, że mogę do tego użyc programu Hyper V. Ściągnąłem zainstalowałem, (zainstalowało się to chyba jako WIndows Sever 2012) i od tego momentu tylko z tego mogę korzystać. To znaczy - po włączeniu komputera włącza mi się logowanie do Windows Server 2012 a potem mam już tylko dwa okienka z wierszem poleceń.

Stąd moje pytanie czy da się jakoś przywrócić komputer do poprzedniego stanu by korzystać z Windowsa 8 a jak nie to co z tym należy teraz zrobić?

Z góry dzięki za pomoc!

Załączam zdjecie jak wygląda mój komputer po włączeniu.

post-162919-0-16037600-1391875709_thumb.

(Agatonster) #2

kubust

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Mjanik9) #3

Podstawowe pytanie co chciałeś uruchomić na WIN 98… 

Jeżeli miałeś włączone kopie systemu to z przywróceniem nie bedzie problemu. 

Analogicznie… Jezeli ich nie masz to nie przywrócisz. 

(Kubust2) #4

No teraz nie ma większego znaczenia co chciałem włączyć po prostu chciałbym wrócić do normalnego windowsa 8 i nie wiem jak…

(Longhorn2009) #5

Jak miałeś włączone przywracanie systemu - ochronę systemu (domyślnie jest włączone) to wystartuj komputer z płyty z windows 8 i użyj tego narzędzia naprawy do przywrócenia systemu do poprzedniego stanu.

(mktos) #6

Wygląda na to, że ściągnąłeś nie to co trzeba i zainstalowałeś sobie Hyper-V Server 2012, kompletnie drugi system operacyjny.

Jak instalowałeś? Wybierałeś jakiekolwiek usuwanie albo formatowanie partycji? Może instalując Hyper-V Server usunąłeś sobie również Windows 8?

(Kubust2) #7

Wyglada na to, ze właśnie tak się stało. Niestety nie działa aktualnie także przywracanie systemu samsung. W jaki inny sposób można przywrócić system nawet tracąc dane. Oczywiście windowsa mam tylko na partycji recovery. Jak uruchomić windowsowe narzędzie przywracania przy starcie komputera?

(Mjanik9) #8

Wybierałeś jakiekolwiek usuwanie albo formatowanie partycji tak jak mówi _ @mktos  _to straciłeś system i pliki. 

Czyli narzędzia też nie uruchomisz. Ale cały panel uruchamia się przyciskiem F8. Możesz spróbować. 

Jeżeli masz samsunga to spróbuj odpalić na starcie jego recovery. 

Radzę zaopatrzyć sie w bootowalnego linuksa - na nim zabezpieczyć swoje osobiste pliki( o ile jeszcze są) i wgrać albo nowego Windowsa albo ze specjalnej płytki producenta kopie. 

Nie mamy bowiem pewności że stary dysk został na pewno sformatowany.

(Kubust2) #9

Stary dysk chyba nie do końca został sformatowany bo przez recovery samsunga udalo się zgrać cześć plików. Jednak najprawdopodobniej w skutek wyłączenia komputera w trakcie tej operacji ta kopia windowsa jakoś się uszkodzila i teraz nie da się już wejść w recovery samsung - wyskakuje jakiś błąd. Próbowałem nagrać samsung recovery solution na pena ale nie udało mi się z niego nic oddalić. W tej chwili chyba pogorszylem sprawę i przy włączeniu pojawia się tylko samsung, potem czarny ekran nie ląduje się nawet system Windows serwer.

Edit f8 niestety tez nie działa!

(Longhorn2009) #10

Więc najprościej skombinuj windows najlepiej 8.1 http://antyweb.pl/omin-problemy-z-aktualizacja-i-pobierz-dysk-instalacyjny-z-windows-8-1-chociaz-microsoft-teoretycznie-go-nie-udostapnia/ i wgraj go z pendrive (gdy nie masz napędu optycznego). Klucz powinien sam zostać uzupełniony (pobierze się z uefi), skoro tak nagrzebałeś, że uszkodziłeś i system, i recovery.