Problem z ie 7!

Sprawdź posty Piotr P. w poniższym wątku:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … hlight=100

Bardzo mi pomogłeś tą wskazówką (chodzi mi o ten plik dos), wkleiłem do notatnika,i uruchomiłem. Jest OK…! Svchost.exe i procesor się uspokoiły. komputer teraz sie uruchamia w nie całą minutę !!

Już teraz będę spał spokojnie (bo ten proces mnie rozbrajał). Rozumiem że póżniej, mam włączyć z powrotem WU-aktualizacje automatyczne???. Bo tak właśnie zrobiłem. JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC, (bez której nie wiem jak długo jeszcze bym się męczył i gryzł to w sobie)

DZIĘKI! !!

Proszę bardzo.

Jeszcze tylko jedna uwaga, której tam nie ma. Na jednym z moich komputerów, muszę opisaną operację powtarzać, po każdej aktualizacji z Windows Update. :frowning: Tak zachowuje się tylko jeden. Inne nie mają takich problemów, choć konfigurację mają taką samą.

Postaram sie zwrócic na to uwage,mam nadzieje,ze na moim kompie bedzie tez wszystko ok, i nie bede musial nic powtarzac!! A dla czego tak by sie dzialo z tym jednym komp.???.

Jak bym wiedział, to tej sytuacji by nie było. :frowning: Już się przyzwyczaiłem. :slight_smile:

Po pobraniu akt. mam znow ten sam problem co wczesniej.svchost.exe znowu na 100%.Probuje znowu uzyc tego pliku co wczesniej i nic to mi nie daje(chodzi o napraw.bat-dos)ten z notatnika. :frowning: bo po tej operacji nalezy znow wlaczyc akt. aut.?? tak?, czy nie?, bo ja je wlaczam z powrotem. podaje identyfikator proccesu svchost.exe,to 660system(tak napierdziela mi procesor), natomiast proces wauclt.exe jest ok.Uzycie procesora przy nim to 0.01 jak zauwazylem,to chyba dobrze no nie??. Znow jestem zdruzgotany tym komputerem,(bo to okropnie mnie wkurza,nawet juz dzisiaj wzialem urlop zeby jakos sobie z tym poradzic za wasza pomoca)mam nadzieje ze nam sie uda jakos to poukladac w tym jego stanie uparcia(chodzi mi o komp). :frowning: :frowning: :frowning: .Blagam pomozcie mi jakos! !!

Ja nie używam żadnych dodatkowych plików, tylko robię to następująco:

  1. Wchodzę > Panel Sterowania > Narzędzia Administracyjne > Usługi

  2. Zatrzymuję usługę > Aktualizacje Automatyczne

  3. Przechodzę do > %windir%\softwaredistribution\

  4. Kasuję folder > Datastore - on tam jest. Może u Ciebie jest ukryty, a nie masz włączonej opcji > Pokazuj pliki / foldery - ukryte / systemowe.

  5. Wchodzę > Panel Sterowania > Narzędzia Administracyjne > Usługi

  6. Załączam usługę > Aktualizacje Automatyczne

I wszystko działa dobrze, do następnego drugiego wtorku miesiąca. :slight_smile:

Oczywiście ścieżka %windir%\softwaredistribution\ jest na stałe dodana do wykluczeń antywirusa. Na tym komputerze działa Nod32.

:smiley: Juz jest ok. zrobilem wg. wskazowki, ktora mi napisales i poszlo od pierwszego strzalu! !!

%windir%\ oznacza ścieżkę do folderu Windows. Nie koniecznie musi to być folder C:\Windows. Wszystko zależy od tego, jak masz zainstalowany system. :slight_smile:

Sprawdzałem na czterech komputerach i nigdzie nie mam - SoftwareDistributionOld - chyba można to spokojnie skasować. Najlepiej to dla pewności, przenieść w inne miejsce i sprawdzić jak się system zachowuje. Jak coś nie będzie działać, to można zawsze przywrócić z powrotem.

Jeśli folder będzie się “bronić” przed skasowaniem, to wyłącz najpierw Aktualizacje Automatyczne, według poprzedniej porady. Na koniec je załącz.

Czesc Mireczku :slight_smile: Nie wiem czy dobrze zeobilem, bo usunalem ten fold.(softwaredistribution,utworzony pozniej jak system,tzn. 3 dni po formacie), a ten (softwaredistributionOld), byl utworzony razem z systemem. (ta sama data i godz.) wiec zostawilem ten starszy, zmieniajac mu nazwe na taka jaka powinna byc,(czyli obcialem koncowke old). To wygladalo tak jak by ten fold. zostal drugi raz utworzony przez jakas aktualizacje,chyba(takie same daty aktualizacji). Zawartosci tych fold. byly takie same (tzn. w nich podfoldery), w tym pozniej utworzonym fold. softwaredistribution byly ostatnie pobrane aktualizacje-poprawki,a wtym drugim te poczawszy od formatu,to chyba dobrze zrobilem bo komputer po usunieciu i wyl.i wl. dziala dobrze (tzn. nic nie zauwazylem, zeby bylo cos nie tak). Nie wiem czy system windows sam nie nadal mu tej nazwy (old, bo to przeciez z ang. stary, starszy znaczy), jak zostal utworzony ten nowy. Po zmianie tej nazwy jest juz ok. taka jaka powinna byc prawidlowa,mam nadzieje ze komputer nie bedzie przez to glupial,(przy zmianie nazwy tego fold. nie mialem zadnego komunikatu, jak to nieraz sie zdarza ze np.(program czy cos wtym stylu moga dzialac nie poprawnie), wiec chyba jest OK. :slight_smile: Dodam ze po zainstalowaniu na nowo systemu (XP HE) bylo wszystko ok. i potem wlasnie jak komp. zaczal sie aktualizowac pojawialy sie wlasnie problemy! !!

Yobi proszę poprawić tytuł na konkretny. W przeciwnym razie tematy zostaną usunięte.

Do Monkczin (moderator) ??? nie uzywalem nowego tematu !!