Problem z IE 8 i GG oraz antywirusem ArcaVIR 2008

Witam. Mam dziwny problem.

Zaczęło się od tego że podczas włączania gg kiedy chciałem z kimś porozmawiać to gg się wyłączało i wyskakiwał komunikat o pobieraniu jakiegoś banera. Więc ściągnąłem sobie banner killera i po problemie. Taka sama akcja pojawia się w Internet Explorerze 8. Kiedy go uruchamiałem okno się wyłącza i pojawia się komunikat o pobieraniu jakiejś strony której adresu nie pamiętam. I nie mogę uruchomić IE a chciałem przeskanować kompa MKSem ON-Line i lipa. Co więcej kiedy zniknął problem z gg że pobieranie nie włączało się to pojawił się kolejny problem. Otóż kiedy mam okno wiadomości to widzę jaki tekst wpisuję jednak kiedy nacisnę ENTER to tekst nie pojawia się w górnym polu. Tak samo nie widzę tego co pisze do mnie osoba z którą rozmawiam. I taki sam problem pojawia się z antyvirem ArcaVIR 2008. Kiedy wyskakuje mi komunikat monitora rejestru z mojego antywira to nie widzę treści tego komunikatu. Mam dostęp do opcji np. “usuń wpis”, “zostaw” itp ale nie widzę jaki klucz się zmienił, na co itp.

System operacyjny to Windows XP z najnowszymi aktualizacjami (na bieżąco aktualizowany) z SP3, legalny.

Może wspomnę że często miałem problemy z wirusami z pendrive’a, Jakimiś trojanami gamepass, mangania czy coś w tym rodzaju. Wszystko jednak w miarę było ok. Nie wiem czy coś zaktualizowałem na gorzej, czy pobrałem jakiegoś syfa.

Bardzo proszę o pomoc, jakie logi wrzucić?

Pobierz ComboFix

viewtopic.php?t=36654

podłącz na czas skanu pendrive, wygenerowany log wklej na www.wklej.org lub www.wklej.eu a w poście tylko link do niego.

Podczas pobierania i skanu ComboFix’em wyłącz antywirusa i zapory.

Niestety Combofix mi się nie uruchamia. Pojawia się niebieskie okno i nic się nie dzieje. Czekałem 30min i żadnego napisu czy innej akcji.

Zrobiłem scan SDfixem

http://wklej.to/yhQb

Bardzo proszę o pomoc co dalej.

Spróbuj odpalić ComboFix w trybie awaryjnym

W awaryjnym tez odpalałem i taka sama lipa

To ściągnij jeszcze raz i dopisz do nazwy (zanim uruchomisz) myślnik “-” gdzieś takie coś widziałem, spróbuj

daj log z hijackthisa.

Hej.

Po przeskanowaniu kompa SDfixem a potem Anti Trojan Elite’em problem z “zaczynającym coś pobierać” IE minął. Treść w oknie dialogowym antywira wróciła, w gadu-gadu też. Słowem wygląda na to że jest czysto.

Wszystkie scany robiłem w trybie awaryjnym. Może one wszystko wyczyściły.

Oby było dobrze.

Dziękuję za rady i pozdrawiam.