Problem z IE - przekierowywanie linków w google?

Moj problem polega z grubsza na tym, że podczas otwierania kolejnych linków znalezionoch przez google pojawia się ta sama strona, ale mająca już inny adres http.

Oczywiście po wycofaniu się z tej stony i ponownym wejściu na ten sam link problem znika i pojawia się właściwa strona. Wszystko jest OK, do momentu następnego wyszukiwania.

Nie jest to może dokuczliwe, aczkolwiek irytujące. Sam nie daję sobie rady z tą sprawą, dlatego proszę o jakieś wsparcie (poradę).

Na kompie mam zainstalowanego Nortona - sam antyvir, bez Firewalla - i po pełnym przeskanowaniu systemu nic nie wykrywa.

Proszę też na wszelki wypadek o sprawdzenie poniższego skanu:

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

xxx

femo

DNS’y rootkita Windows Security Center. Wpisy usuń HJT i użyj narzędzia FixWareOut.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis, SilentRunners oraz zawartość pliku c:\fixwareout\report.txt

Wykonałem po kolei następujące kroki:

  1. Usunąłem cytowane wpisy przy pomocy HJT

  2. Uzyskałem raport za pomocą FixWareOut

  3. Powtórzyłem skan HJT oraz wykonałem skan przy pomocy SilentRunners

Poniżej zamieszczam uzyskane raporty:

Wklej do notatnika:

Zapisz z rozszerzeniem .reg i scal.

Użyj programu CWShredder

Przeczyść autostart. Grzebałeś coś w systemie lub modowałeś Tweakami?

Logi są czyste.

kennex To co podałeś jest czystą kosmetyką i nie ma konieczności tego wykonywać. A poza tym popełniłeś błąd w pliku - między “-” a znakiem “=” nie może być odstępu. Tak więc powinno to wyglądać w ten sposób:

W jakim celu (pytanie retoryczne - nie musisz odpowiadać) ?? Jeśli chodzi o przekierowywanie ze strony Google na inne adresy to, to było spowodowane ukraińskimi DNSami. Zostały one skasowane i problem nie powinien już występować.

Sorka kennex, ale jestem zupełnie w tych sprawach zielony :frowning:

I nie do końca Cię zrozumiałem, tzn. nie wiem gdzie zapisać ten plik notatnika z cytowanym przez Ciebie tekstem i jak mógłbym przeczyścic autostart.

Dzięki za ten link do CWShredder. Postaram się go wykorzystać.

Poza tym “modowanie Tweakami” nic mi nie mówi, no i nie grzebałem w systemie.

Z tego co napisałeś wnioskuję, że wykonane przeze mnie skany nie są “czyste”, dlatego proszę o dalsze wskazówki.

W miarę łopatologicznie :slight_smile:

Pozdrawiam,

xxx

femo

Ale odpowiem :).

W jakim celu czyści się autostart i skanuje to wiesz :slight_smile: .

Wiem :slight_smile: Ale nie zaszkodzi prawda? :slight_smile:

Racja, we wcześniejszych topikach już się nie pomyliłem :wink: .

Też je miałem, ale mnie przekierowywało coś innego, dlatego spytałem :slight_smile: .

Pozdrawiam

Wielkie dzięki za pomoc w tej kwestii.

Problem już nie występuje :slight_smile:

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE - popraw

Pozdrawiam Gutek2222

OK. Poprawię się!

Jestem początkującym forumowiczem :smiley: , jeszcze w fazie uczenia się :smiley:

Pozdrawiam,

xxx

femo

Użyj opcji icon_edit.gif