Problem z IE - zawiesza system przy próbie otwarcia PDF

Witam!

Jakoś ostatnio komputer po uśpieniu lub hibernacji się wykłada (najczęściej) - najprawdopodobniej robi to IE - jeżeli nie wyłoży się sam to zrobi to po próbie odpalenie np pliku pdf ze strony www

Problem nie zauważany przy Mozilli - w sytuacji gdy komputer po pracy został wyłączony, a później włączony wysypuje się IE tylko przy próbie otwarcia linka pdf

Jakoś nie mam pomysłu co to - oczywiście nie jestem pewien, że to IE, ale wszystko na niego wskazuje…

Odinstaluj IE, napisz czy pomogło, jak nie to będziemy myśleć. :slight_smile:

A to nie jest tak, że IE jest częścią systemu?

Zresztą małą poprawka - powoduje to w sumie zwieszenie całego exploratora Windows…

Przypuszczam, że masz zainstalowany Adobe Reader, który mocno obciąża komputer (przeglądarkę).

Rozwiązania:

  1. W IE7 kliknij prawy na link do pliku PDF i kliknij “Zapisz element docelowy jako” i zapisz plik na dysku.

  2. Odinstaluj Adobe Reader i zainstaluj Foxit Reader (działa o wiele szybciej).

Wiem, że reader obciąża, ale wcześniej tak nie było - zepsuło się ostatnio - zaawansowane testy pokazały, że podobna sytuacja (choć rzadziej) zdarza sie przy odpalaniu linka WMP 11).

Chyba już mam przyczynę:

Problem pojawił się po instalacji poprawki KB938194 dotyczącej stabilności i kompatybilności (sic!) oraz poprawki KB938979 poprawiającej system od strony wydajności - między innymi podczas kopiowania plików, pokazu slajdów, zapisu klipów AVI czy wychodzenia z hibernacji (sic!)