Problem z iexplore.exe i wininet.dll

Witam. Mam problema z przeglądarką Internet Explorer - przy próbie otwarcia zaiwesza mi kompa i zamyka się wyświtlając komunikat błędu: “Problem z aplikacją iexplore.exe zostanie ona zamknięta”, po czym wyskakuje komunikat:

Sygnatura błędu:

AppName: iexplore.exe

ModVer: 6.0.280.1106

Offset: 00002cc8

ModName: wininet.dll

plus jeszcze kilkaset linijek kodu błędu.

To samo dzieje się przy próbie uruchomienia Gaadu Gadu lub innego komunikatora internetowego. Nie pomogła ponowna isntalacja systemu, ponowna instalacja przegladarki IE ani skanowanie antywirusowe, już mi ręce opadają :frowning: Domyślam się, że może to być jakiś upierdliwy wirus, czy można jakoś temu zaradzić bo w chiwli obecnej mój komp nie nadaje się do surfowania po internecie ani komunikowania się. Nie spotkałam się nigdy wcześniej z czymś takim więc prosze o pomoc.

a Windows oryginalny??

Tak, oryginalny legalny Windows XP Home prosto z płytki

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 12:51

Dodam, że skanowanie systemu różnymi antywirusami nic nie pomogło, nie wykryto tam wirusa, podmiana pliku wininet.dll też nic nie dała. Problem pojawił się całkiem niedawno bo przez wiele miesięcy system działał ok, nawet format dysku oraz instalacja innego systemu (wcześniej miałam Windowsa XP Professional teraz zmieniłam na Windows XP Home).