Problem z ikonami i czcionką we wszystkich oknach systemowyc


(zamstak09) #1

Witam! Mam problem. Po ostatnim włączeniu komputera z wszystkimi ikonami, tekstami, oknami, nawet w przeglądarce coś się stało. Wszystko się pomniejszyło i nie umiem tego naprawić. Zmienianie rozdzielczości nie polepsza sprawy. Komputer jest podwójnie przeskanowany. Program antywirusowy nie znalazł zagrożenia. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje. Zamieszczam zdjęcia pulpitu i przeglądarki. :slight_smile:

http://s6.ifotos.pl/img/greenshot_xpaqrqx.jpg

http://s6.ifotos.pl/img/greenshot_xpaqxpr.jpg


(dark__jedi) #2

Ctrl + rolka myszki


(zamstak09) #3

Dzięki za odpowiedź, ale nie działa. Trzymałem Crtl + rolkę myszki nawet przed zaczęciem wątku. Chodziło mi również o to, że każdy wyświetlany tekst jest pomniejszony i wygląda nienaturalnie. Nawet teraz, gdy piszę tą odpowiedź, cała strona forum jest zmieniona.


(Bogdan_G) #4

Miałem podobnie i to rok temu po reinstalu xp. Pamiętam, że skanowałem ze trzy razy checkdisk - iem, a potem wszytko ręcznie w ustawieniach zaawansowanych wyglądu, powiększałem i dopasowywałem wygląd menu, okien, ikon, czcionek, itd. No i to się już nie powtórzyło.


(zamstak09) #5

A jak to zrobić? Nie umiem tego znaleźć…:confused:


(pawcio1212) #6

pisałem tutaj post ale widzę że się nie pojawił

Właściwości pulpitu->ustawienia->zaawansowane->ogólne->DPI zwiększ


(Bogdan_G) #7

checkdisk ? To polecenie Chkdsk

http://support.microsoft.com/kb/315265/pl

Chodzi o tą drugą opcję ręcznego skanowania i naprawiania dysku z systemem. Zaznaczyć opcje skanowania i naprawy.

To drugie, to klik w puste miejsce na pulpicie prawym przyciskiem myszy, potem lewym we właściwości/wygląd/zaawansowane. Tam ustawia się wartości ikon, czcionek, menu itp.


(zamstak09) #8

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :slight_smile: Próbowałem wszystkiego jednak nic to nie dało. Ale na szczęście po dzisiejszym włączeniu komputera problem zniknął :smiley: Dzięki jeszcze raz za pomoc