Problem z ikonami na pulpicie

Dlaczego moje ikony wyglądają tak??

ikonauq0.jpg

stało się to po tym jak bawiłem się VLC i puściłem obraz żeby był wyświetlany na pulpicie

Jak wrócić do normalnego stanu?

Pozdrowienia

moj komputer >> PPM >> Zaawansowane >> Wydajnosc >> Ustawienia >> Niestandardowe >> Uzyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

niestety nie pomogło, próbowałem już wcześniej

pulpit>ppm>rozmieść ikony według. i odznacz zablokuj elementy sieci web na pulpicie

to pomoże: :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 05.02.2007 (Pon) 20:23

sam tak kiedyś mialem jak mialem kompa pierwsze 2 tyg

Witaj

A spróbuj tak:PPM>Rozmieść ikony według>zablokuj elementy sieci web na pulpicie

To te elementy mają u ciebie zaznaczone, więc je odznacz.

Pozdrawiam :slight_smile:

nie pomogło :frowning: nadal mam takie ikony, przyjrzyjcie się nim, one nie mają tylko tła niebieskiego za napisem ale też sama ikona jest dziwnie otoczona przez pixelowe niebieskie tło :confused:

Problem jest jeszcze taki że np moja tapeta wygląda tak:

winvh8.jpg

widać na niej pixele podczas gdy normalnie jest ładnie rozmyta, co ciekawe podczas uruchamiania windows’a wszystko wygląda ładnie. Dopiero po chwili pojawia się mój problem

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> odznaczyć Blokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według, odhaczyć Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także.

:slight_smile:

Nie pomogło :frowning:

Start >> Wszystkie programy >> Akcesoria >> Narzędzia systemowe >> Przywracanie systemu

:slight_smile:

nie działa, próbowałem… problem w tym że w trakcie zamykania i uruchamiania kompa wszystko wydaje się być w porządku