Problem z ikonami po inst. nowego Winampa

Szlag mnie już trafia więc po przeszukaniu forum zapytuję uprzejmie co się dzieje z ikonami.Problem polega na tym że już od dłuższego czasu miałem zmienione ikony w plikach z rozszeżeniami:mp3,wav ,midi(opisy w kom.świat - upiększamy Windows) Po instalacji nowszego Winampa ikony z mp3 powróciły do oryginalnych i po kolejnych probach nie chcą się zmienić.Odrazu uprzedzam że przeinstalowywałem Winampa na inne wersje łącznie z tą którą miałem dotychczas i ciągle ikony - mp3 pozostaą nie zmienione.Próby przeprowadzałem różnymi progr. do zmiany ikon(a co ciekawsze -w programach tych pokazuje mi że ikony -mp3 są już zmienione,a w folderach

dalej są stare) i wciąż to samo .Może te rozszeżenia są gdzieś przyblokowane

w systemie.Proszę o pomoc

W ustawieniach winampa jest taka opcja dzieki której możesz wybrac sobie ikonkę dla plików mp3 :slight_smile:

Wszystko się zgadza ale ja miałem ikonki z FOOD’sIkons -z kom.świata a nie takie jakie proponuje mi Winamp i wszystko grało do instalacji nowszej wersji

ustawiłeś sobie te z food’s po imnstalacji winampa. Po aktualizacji winampa ten zastosował swoje ikony. Wywal Winampa i przeczyść rejestr. Zmień ikony na domyśle windowsowe. Instalujesz winampa i zmieniasz ikony :slight_smile:

Robilem dokladnie to co radzisz i pojawił się problem:po 2-krotnym kliku w plik mp3 wyswietla się okno z zapytaniem jakiego chcę użyć programu do jego otwarcia - wskazuje Winampa ,zaznaczam aby na przyszłość otwierał te pliki tym programem i po sekundzie wszystko wraca do normy czyli przywraca swoje windosowe ikonki

To może tak - po zianstalowaniu winampa definujesz go jako domyślny odtwarzacz a potem zmieniasz ikony

Tego jeszcze nie próbowalem ,a jak go ustawić i gdzie?

Options – Prefremnces – File Types – all :slight_smile:

Dalej to samo .Próbowalem ustawić domyślny dla wszystkich,dla audio a nawet dla video .

odinstaluj wszystkie odtwarzacze audio/video, kodeki itp , przeczyść rejestr i zainstaluj programy ponownie. Kiedyś miałem podobny problem i tylko w ten sposób udało mi się go pokonać:)

Odinstalowałem co się dalo .Przeczyścilem rejest kilkoma programami (np.

jv16 power tools.CC Cleaner ,Easy Cleaner.Reg Cleaner ) i po ponownej instalacji znowu problem z ikonkami mp3

to może spróbuj jeszcze wejść do MOICH DOKUMENTÓW , z NARZĘDZIA wybierz OPCJE FOLDERÓW ,kolejno TYPY PLIKÓW i w zaawansowanych jest coś takiego jak zmień ikony … Odinstalowałeś te programy do zmiany ikon ?

Panel sterowania-> Opcje folderów-> Typ plików

wyszukaj wszystkie rozszerzenia które Ciebie interesują nastepnię zrób jak pisza w komputer świat :wink:

Oczywiście.Programy do zmiany ikon też próbowałem różne i jak wyżej pisałem po zainstalowaniu takiego programu pokazuje mi że ikony mam już zmienione (i to chyba jest najciekawsze w tym).A w opcjach folderów jak jak zmienie ikonę to (tez pisalem wyżej)potem próbując otworzyć jakąś mp3. Pyta mnie (okno)jakim programem ma go otworzyć,po zaznaczeniu że Winampem po sekundzie wszystko wraca do początku czyli zmienia ikony na oryginalne.Być moze zawracam głowe takimi pierdolami ale,taki mam charakter,że komp. ma chodzić tak jak ja chce a nie jak on mi każe.

Złączono Posta : 15.06.2006 (Czw) 10:46

O który numer KŚCi chodzi