Problem z ikonami programów

Witam mam pewien problem mam windows 7 i na pulpicie ikony programów

pokazę to na screenach

problemzikonami.th.jpg

aikonajest.th.jpg

tujejbrak.th.jpg

Czy ktoś wie jak to naprawić tak żeby nie było tego błedu i były wszystkie ikony skrótów poprawnie wyświetlane…

Liczę na pomoc

Z mojej strony dziękuję:)

Pozdrawiam:D

A co się koledze wyświetla gdy naciśnie w oknie z drugiego scrina opcje zmień ikonę

wyświetla się ikona ale potem po kliknięciu ok zastosuj i tak się nie zmieniła…

zmieni się tylko jak wybiorę jakąś inną ikonę np. z systemowych albo innego programu ale nie o to w tym chodzi

A dzieje Ci się tak tylko z tą ikoną programu czy jeszcze z jakimiś?

z tą i nie raz z innymi potem one się nie raz niektóre naprawiają a niektóre nie

Spróbuj usunąć plik: c:\users\TwojLogin\AppData\Local\IconCache.db

U mnie pomogło, tylko koniecznie uruchom ponownie komputer. Powyższy plik to “pamięć podręczna” ikon, nic się nie zepsuje jak go usuniesz.

Pozdrawiam, Grzesiek.

ok:) już wcześniej się same naprawiło ale zrobiłem ;] robiłem tak nie raz:] ale o tym zapomniałem jakoś:(

Dodane 10.12.2009 (Cz) 19:59

Problem znowu powrócil teraz mam brak ikon na pasku i na pulpicie

przechwytywaniem.th.jpg

czy inni też mają takie problemy ja myślę że to wina wersji 64 bit windowsa jak to naprawić

w xp tego nie było a w viście i 7 tylko jest chyba

też mam taki problem jak wczesniej pisaliście ale nie mam takiego pliku c:\users\TwojLogin\AppData\Local\IconCache.db tez mam win 7 tylko 32 bit prosze o pomoc

jest ukryty

i tak nie działa znacie jakiś inny sposób

usuń ten plik wejdź w menedżer zadań zamknij proces explorer.exe i wpisz w nowe zadanie explorer.exe nic innego z tym nie zrobisz a to co ja ci powiedziałem powinno zadziałać mam nadzieję żę microsoft wyda niedługo jakieś poprawki

nie wiem czemu wcześniej nikt o tym do nich nie powiedział…

Wie może ktoś kiedy wyjdzie SP1 do Windows 7

mam oryginalny system wobec tego nie wiem czego to wina

czasem jest też coś takiego że dosyć długo odświeża ikony folderów w komputer tam gdzoe są dyski itp pierwszo nie widać żadnych ikonek tylko tekst ale za jakiś czas wszystko wraca do normy

ale wkurzają takie drobne błedy

witam, przepraszam, że odgrzewam kotleta, też mam problem z ikonami, ale tylko skrótów na pulpicie. problem jest o tyle dziwny że oryginalne ikony są pod ikoną systemową, widać to na screenie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 9893a.html

próbowałem zmieniać ikony ale brak efektu, usuwałem też plik IconCache.db ale również nie pomogło

problem wystąpił po instalacji sp1, przywracanie systemu do stanu sprzed instalacji sp1 nie pomogło.

dodam że win 7 32bit,

Dołączam się do problemu . . ; / mam Windows 7 ultimate 64 bit (podobno brakuje jakich rejestrów do .LNK ) . Proszę o pomoc ponieważ problem staję się przy prawie każdym programie

Ja czasem robię tak jak nie mam jakieś ikony klikam na skrót wybieram jakąś inną ikonkę klikam ok

a potem biorę tą co ma być i czesto to pomaga i mam ikonkę

niestety od czasów visty chyba tego problemu nie naprawili:(

Problem w tym, że ikony nie są zastąpione przez systemową, tylko systemowa jest na ikonie aplikacji. wszelkie zmiany ikony zachodzą pod ikoną systemową. Widać to na załączonym sreenie w poprzednim moim poście.

A nie instalowałeś ostatnio nie wiadomo czego bo widzę że masz przycisk menu start zmieniony;p

a jak zrobisz z menu start utwórz skrót na pulpit to też tak jest …

Może masz jakiegoś wirusa czy coś

jedyne co zainstalowałem to service pack do sevena(problem wystąpił właśnie po restarcie systemu po jego instalacji). przycisk menu start mam zmieniony od dawna i nigdy nic takiego się nie działo. co do wirusa to trudno stwierdzić, bo niby mam kaspersky’ego zainstalowanego, ale nigdy nic nie wiadomo