Problem z ikonami Windows 7 Home Premium 64-bit

Witam,

Od kilku dni mam problem dotyczący niektórych ikon znajdujących się na pulpicie a także w menu start. Ikony te nie mają swoich poprawnych “obrazków” tylko przedstawiają białą kartę. Po kliknięciu PPM na plik mający ikonę białej kartki i wejściu w właściwości jest napisane “typ pliku: .Ink”. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Wszystko było dobrze aż pewnego dnia włączyłam komputer i niektóre ikony stały się po prostu białe. Przywracanie systemu nic nie dało. Próbowałam szukać podobnych przypadków w Google i na różnych forach, ale nie chciałabym czegoś jeszcze bardziej popsuć sugerując się problemami innych użytkowników dlatego proszę o pomoc. Z góry dziękuję. 

Witaj na forum. To czasem pojawiający się problem ‘cache’ ikon w Windowsie - siedzi to sobie w pliku IconCache.db w %Appdata% użytkownika. Utwórz plik wsadowy (bat, albo cmd) np. na pulpicie i uruchom z uprawnieniami administratora:

cd /d %userprofile%\AppData\Local
attrib –h IconCache.db
del IconCache.db
start explorer

Dokładnie to samo robi ta mała aplikacja: http://www.thewindowsclub.com/rebuild-corrupt-icon-cache-with-icon-cache-rebuilder

Dzięki za odpowiedź. Użyłam właśnie tej aplikacji i niestety po restarcie komputera problem jest nadal. Zauważyłam, że ikony takie jak Eksplorator Windows, Notatnik, Uruchom, Wiersz Poleceń zamiast swoich domyślnych ikon też mają białą kartę. (Nie wiem czy to ma jakiś związek).

Wklej do systemowego notatnika:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie cache icon. Spróbuj jeszcze raz: http://www.winhelponline.com/blog/how-to-rebuild-the-icon-cache-in-windows/

Zrobiłam tak jak napisałeś. Po naciśnięciu SCAL wyskoczyło mi okienko Edytor rejestru: Nie można zaimportować FIX.REG nie wszystkie dane zostały pomyślnie zapisane w rejestrze. Niektóre klucze są otwarte przez system lub inne procesy.

Komputer skanuje praktycznie codziennie od czasu pojawienia się tego problemu właśnie MalwareBytes. Próbowałam też Microsoft Security Essentials i żaden program nic nie wykrył. Twoja nowa propozycja niestety też nic nie pomogła problem jest nadal. 

Wie ktoś czy reinstalacja systemu windows 7 przy użyciu partycji recovery rozwiązałaby problemy z takimi błędami?

Na 99% tak - oczywiście w sytuacji, gdy problemu nie powoduje któraś z aplikacji wbudowanych w obraz recovery.

Pobierz FRST zgodny z wersją systemu:

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

Listpermissions: HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile
Listpermissions: HKEY_CLASSES_ROOT\.LNK
Listpermissions:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk
Listpermissions: HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\PropertySheetHandlers\ShimLayer Property Page

Uruchom FRST i kliknij Napraw (Fix). Pokaż raport Fixlog.

Rezultat naprawy Farbar Recovery Scan Tool (x64) Wersja:05-03-2016 01

Nie widać przyczyny tego problemu.