Problem z ikonami

Witam, ostatnio bawiłem się w przeróbki ikon, w tym celu zainstalowałem program Gimp 2.8 i podczas instalacji zaznaczyłem powiązanie tego programu z rozszerzeniem *ico Windows Icon. No i wszystkie ikony w rozszerzeniu *ico “straciły” ikony zamiast wyświetlania danej ikony jaka jest w pliku, wyświetlają się kartka (z pewnością dobrze znana ikona o nie znanym rozszerzeniu o tę kartkę mi chodzi, {windows 7}). Reinstal Gimpa nic nie pomógł. Ponad to usunąłem wszystkie dane tego programu. Jak to teraz przywrócić normalne ikony?

Spróbuj usunąć plik C:\Users\twoja_nazwa_użytkownika\AppData\Local\IconCache.db a potem restart.

http://www.thewindowsclub.com/rebuild-corrupt-icon-cache-with-icon-cache-rebuilder

W “twoja nazwa użytkownika”… (dalsza ścieżka) w tym folderze nic nie ma.

W administratorze … jest. I to z administratora usunąć?

Nie wiem, czy się to sprawdzi, ponieważ nie mam problemu z ikonami programów, tylko z ikonami *ico. No chyba, że się mylę?

AppData jest folderem ukrytym. Aby go zobaczyć musisz włączyć widoczność ukrytych plików i folderów w konfiguracji a najlepiej użyj jakiegoś menedżera plików w rodzaju Total Commander.

Pobierz i uruchom Unassociate File Types

Na liście odszukaj i zaznacz rozszerzenie ICO

 

Wiem, że to folder ukryty, wiele tak wchodziłem.

http://www.hotfix.pl/fixy-skojarzen-plikow-naprawa-rozszerzen–a10.htm

 

Tak, zadziałało _ problem rozwiązany. _

Wyjaśnię co zrobiłem, jak by ktoś w przyszłości miał problem. Otworzyłem stronę podaną przez @Atis (post wyżej) i miałem problem z ikonami (*ico) i tam wybrałem rozszerzenie *ico, otworzyła mi się strona z tekstem, ten tekst skopiowałem do systemowego notatnika i zapisałem plik _ koniecznie z rozszerzeniem *reg _ (wpis do rejestru) i po zapisaniu tego pliku, otworzyłem go i na następujące komunikaty odpowiedziałem: Tak, OK i restart komputera.

Temat do zamknięcia