Problem z ikonkami (nie z tymi z pulpitu)

Witam, kiedyś zauważyłem brak ikonek (patrz obrazek). Wydaje mi się że chyba znikły po czyszczeniu rejestru jv16 ale przywracanie go z kopii z jv16 nie pomogło. Wie ktoś jak przywrócić te ikonki ?

index.php?act=attach&type=post&id=5555

Spróbuj włożyć do napędu płytkę z windowsem a następnie wpisać w wierszu poleceń(cmd) komendę sfc /scannow. Jeżeli to nie pomoże to możesz jeszcze wykonać instalację naprawczą, która z całą pewnością powinna przywrócić wszystkie brakujące ikonki. Aby to uczynić zastosuj się do tego poradnika ztym, że przy kroku piątym zamiast wciskać esc wciśniesz klawisz R i zezwolisz instalatorowi na skasowanie plików gdyż to jest niezbędne do naprawy systemu przez instalator. Co do danych oraz oprogramowanie które masz na dysku to nie musisz się o nie przejmować, gdyż instalator tylko zastąpi istniejące pliki systemowe tymi z płyty instalacyjnej a więc system zastaniesz w takim samym stanie jak przed naprawą. Jeszcze mam jedną uwagę. Mianowcie kiedy instalator zakończy naprawę systemu i uruchomi ponownie komputer, parę minut bo bootscreenie windowsa xp kiedy pojawi się kreator konfiguracji systemu windows xp zresetuj komputer przyciskiem reset. Jest to bardzo ważne, gdyż jeżeli tego nie uczynisz to nie będziesz miał dostępu do kont, które zostały wcześniej utworzone…

problem w tym że mam 2 płyty recovery dvd które dostałem do laptopa, nie zwykłego Systemu na płytce :confused:

Hmm… W takim razie może zrób przywracanie systemu? Tutaj masz instrukcję jak to zrobić: http://support.microsoft.com/kb/306084/pl

z tych płytek recovery nie da się naprawić systemu, one formatują cały dysk. Wie ktoś jak to przywrócić ? na 90% myślę że usunąłem coś w rejestrze odpowiedzialne za te ikonki

Tak jak pisałem wyżej. Zrób przywracanie systemu i będzie po problemie gdyż ono między innymi przywraca rejestr do stanu z dnia jaki wybierzesz… Do tego nie trzeba płytki instalacyjnej windowsa xp… Wyżej masz link do instrukcji…

tak się składa że ta opcja jest u mnie wyłączona. Po włączeniu nie ma żadnych punktów przywracania

Spróbuj zrobić tak:

wejdź w start->uruchom->cmd, wciśnij enter i w wierszu poleceń wpisz regsvr32 /i mshtml.dll i wciśnij enter…

13884416.png