Problem z ikonkami

Witam.

Właśnie zainstalowałem na nowo Windowsa XP.

Przejde od razu do rzeczy.

Ikonka kosza oraz programów w rozwijanym pasku START, są jak w Win98. Dlaczego są takie stare ? Na innym koncie jest wporządku. Tylko na moim jest problem. Tylko prosze nie sugerujcie zmiany profilu bo to nie wchodzi w gre. Chce się pozbyć tych brzydkich starych ikonek.

Foto jak to wygląda dokładnie:

435918aaa.JPG

Po pierwsze: ta ikona kosza nie wygląda jak w Win98, wiem bo miałem przez długi czas ten system, to raczej ikona z WinME. Spróbuj kliknąć PPM na Pulpit - Właściwości - Pulpit - Dostosuj Pulpit, wybierz Kosz i kliknij na “Przywróć domyślną”. Powinno pomóc. Natomiast na ikony w Menu Start nie mam na razie pomysłu, ale spróbuj poszperać w opcjach paska zadań i Menu Start: PPM na pasku zadań - Właściwości. :wink:

Niestety nie działa ani to ani szperanie.

Czekam na dalszą pomoc.

Odnośnie paska Start.

Prawym na pasku> Własciwości> Dostosuj>Zaznacz DUŻE IKONY.

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

NoSimpleStartMenu - REG_DWORD - 00000001

Wyłącza nowe proste menu Start i wymusza klasyczne menu Start.

Jeżeli masz taki wpis to zmień 1 na 0

:slight_smile:

Nic nie skutkuje.

Na dodatek niemam takie wpisu w rejestrze.

Odnośnie ikonki kosza: wejdź ponownie we właściwości ekranu - Pulpit - Dostosuj Pulpit, wybierz Kosz, następnie Zmień ikonę, w polu “Szukaj ikon w pliku:” wpisz “C:\WINDOWS\System32\shell32.dll” i wybierz interesującą cię ikonę, powinny tam być wszystkie ikony kosza, zarówno te z Xp jak i z Win98, a także wiele innych… Jeśli chodzi o ikony folderów w Menu Start, to kliknij PPM na folder, którego chcesz ikonę zmienić, następnie Dostosowywanie i wybierz domyślne ikony folderów. A poza tym, co robiłeś z kompem, że takie stare ikonki masz??

Zainstalowałem windowsa, potem sterowniki, kasperskiego, itp.

Czyli sam podstawowy “ekwipunek”. No są tam ikonki kosza, ale ja chce mieć taką jak normalnie jest w XP zawsze, a nie jakąś starą i brzydką :frowning:

Co do drugiego sposobu na ikonki w menu start to działa, bo robiłem tak.

Ale nie będe przecież zmieniał ręcznie zawsze tego, bo to się mija z celem.

Może ktoś jeszcze coś proponuje ?