Problem z ilością fps w gta 4

Witam ! Mam problem z ilością fps w gta 4 ich ilość waha się od 3 do 5 nawet na niskich detalach :frowning: .

Oto mój sprzęt:

procesor intel core 2 duo e4500 2,2 ghz @ 2,64 ghz

ram 2x1 gb 800mhz ddr2

karta graficzna GeForce 8800 gt palit 1024mb 256 bit

płyta główna asus p5kl-e

zasilacz modecom 400atx 400w

system windows xp sp3

Prosze o pomoc

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, zaktualizuj DirectX, spatchuj GTA do najnowszej wersji (bodajże 1.0.7.0). W ustawieniach karty graficznej powyłączaj lub zmniejsz do minimum wszystkie ustawienia typu antyaliasing, filtrowanie i synchronizacja pionowa. Zdefragmentuj dyski, przeczyść je dobrym antywirem. Jak to nie zadziała, będziemy myśleć dalej. No i gra oczywiście oryginał?

Spatchuj grę do wersji 1.0.4.0, wyłącz nagrywanie powtórek w opcjach i graj w trybie offline. Upewnij się, że masz najnowsze stery do grafiki, najnowszy directx i, że nie masz żadnych wirusów. Ta gra niestety tak ma, że na niektórych konfiguracjach nie idzie i tyle…

Zrobiłem wszystko co mówiliście + ściągnąłem plik commandline i mam teraz od 8 do max 20 fps na ale te 20 to rzadko osiągam średnio jest 15 fps przy średnich detalach wyłączonym vsync i rozdzielczości 1152x864. Da się jeszcze coś zrobić ?

Na tym procu? Wątpię, to najsłabszy element. Na max detali na moim Phenomie 9750 i 8800GT miałem średnio 43fps po zpatchowaniu w benchmarku.

sprawdź czy nie grzebałeś przy pliku wymiany. ustaw go na kontrolowany przez system. do tej gry 4 rdzeniowy procesor to połowa sukcesu.

A jak to zrobić ?

panel sterowania - system - zaawansowane - w sekcji wydajność kliknij na ustawienia i na zarządzane przez system. Tu masz ten tekst po angielsku bo ja z xp nie korzystam już od premiery Visty:

Ciebie interesuje wartość: “System Managed”. Spróbuj też z defragmentować dysk systemowy i dysk z grą (nawet jeśli to tylko osobna partycja tego samego dysku).

Radze ci wymienić zasilacz