Problem z ilosćią używanych rdzeni proesora AMD fx-6100 six-core procesor

Witam

Na wstępie chciałbym oznajmić, że w obsłudze komputera jesteś dość dobry, natomiast w doborze czy rozwiązywaniu problemów sprzętowych nie jest już najlepiej.

Czyli domyślam się, że 2 rdzenie mam nieaktywne, z początku myślałem, że jest to po prostu wyświetla mi źle i to wszystko ale w menadżerze zadań w zakładce wydajność pokazuje mi tylko 4 słupki więc raczej na poważnie 2 rdzenie są nieaktywne no to moja wędrówka leci do biosa. A w biosie niespodzianka, która już przerasta moje znajomości post-272353-0-67501600-1421688647_thumb., chciałbym wiedzieć jak aktywować 1 i 2 rdzeń procesora. Dodam też, że w konfiguracji msconfig również mam możliwosć używania tylko 4 rdzeni. 

Więc jak aktywować 1 i 2 rdzeń procesora? 

 

 

 

 

 

Dodatkowe info dxdiag - post-272353-0-87389000-1421688800_thumb.

 

Witam.

Zekem

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Pomogło samo odznaczenie opcji używania 4 rdzeni, odpowiedź tak banalna a ja szukałem już nawet w biosie :smiley: Dziękuję bardzo :slight_smile: