Problem z importowaniem kontaktów z FB do Androida

Od samego początku posiadania smartfonu z Androidem mam problem z synchronizacją kontaktów z konta Facebook.

Na początku telefon synchronizował część kontaktów z FB (około połowa dostępnych), co restart telefonu trzeba było je linkować z kontaktami z telefonu czyli wylogować się z FB, usunąc konto FB z ustawień, dodać je na nowo, włączyć synchronizację, dodać kontakty do widoczności, linkować kontakty na nowo.

Z czasem problem zniknął i wszystkie kontakty się pobrały, a wyłączenie telefonu nic nie psuło. Jednak ostatnio przestały się dodawać nowe kontakty. Więc wylogowałem się z FB, usunąłem konto FB z ustawień, dodałem na nowo. Ale teraz nie jest dodawany nawet jeden kontakt z FB przy kilku próbach, restartach telefonu, system nie może pobrać nawet jednego kontaktu.

Co ciekawe aplikacje typu sync me czy uber sync również nie mogą pobrać ani jednego kontaktu. A nie wyrzucają żadnego błędu połączenia. W czym może być problem? Lub jakie inne aplikacje mogą rozwiązać ten problem, że to importowanie działa jak chce?

 

Android 4.4.4, oryginalna aplikacja Facebook, oryginalna książka telefoniczna (tel+FB konta), bez root. Telefon pochodzi z sieci play.

Samsung Galaxy Core Prime LTE (z wyłączonym LTE jeśli ma to znaczenie). Problem występuje zarówno po wifi jak i 3G od kilku dni.