Problem z indeksacją strony w google

Witam!

Zastosowałem na swoim serwerze funkcje rewriterule w pliku .htaccess. Utoworzylem takie linki.

NP. xxxx.pl/plik.php?categoria=9 i zamieniłem na np. xxxx.pl/plik,tutoriale

I teraz kieruję do was pytanie czy google to zindeksuje poprawnie? Zastosowałem to głównie dla wyszukiwarek tylko nie wiem czy to będzie dzialać.

Pytanie drugie: Jak jest lepiej dla boota google “lepiej” z rewriterule czy bez?

Pozdrawiam!

Tak, zaindeksuje poprawnie. Dodaj jeszcze rozszerzenie html do rewritowanej strony. Ogółem przyjazne linki są lepiej traktowane niż php z dziesiątkami parametrów.

Jak masz dobrez regułki utworzone i przepisywanie działa jak należy, to google zaindeksuje i nie będzie problemów.

Ale jak byś miał coś nie tak, to mógł by się pojawić problem z duplicate content :roll:

i tak, dla googla lepsiejsze przyjazne urle niż lista parametrów.

Witam!

Jeszcze mam kilka pytań :stuck_out_tongue:

Coś daje to rozszerzenie html?

Sporządziłem mape witryny przy pomocy programu GSiteCrawler(około 2700 url) dodałem do google przy pomocy Google Webmaster Tools i mam następujące problemy.

  1. Strona została zaindeksowana przez google i mozna ją znaleśc tylko i wyłącznie wpisując jej nazwe.

Np. nazwa to" Nazwa strony" adres ns.pl .

Jeśli wpisze adres np. ns.pl to strona nie zostanie odnaleziona przez google.

  1. Co do mapy witryny przeniesienie jej do Webmaster Tool przeszło bez zadnych błędów.Wyświetla się przy niej “ptaszek”. Ale od wczoraj nie zostały zaindeksowane żadne linki.

Podobno czeka się na to nawet kilka tygodni.

Co do strony powrócę do tej indeksacji ją przez google. Została zaindeksowana tylko poprzez meta tagi. Moze trzeba troche poczekać?

Tylko dziwne że np. w google po wpisaniu jej nazwy wyswietla się caly jej opis i słowa kluczowe ale jak podam te słowa google to juz jej nie znajdzie.

Dodam jeszcze ze strona została dodana 3 dni temu. Przed wczoraj robiłem modyfikacje przy meta tagach.

Pozdrawiam, i dziekuję za odpowiedz.

  1. nic nie zrozumiałem, możesz jaśniej? podaj może adres tej strony

  2. indeksowanie może potrwać kilka dni, a nawet dłużej - cierpliwości

Poza tym, mówisz że nie znajduje jej po słowach kluczowych.

Poczekaj aż wszystko zaindeksuje, a poza tym to od tego jest właśnie pozycjonowanie. Bo może znajduje stronę ale jest ona na bardzo odległych pozycjach w wynikach :stuck_out_tongue:

Wolałbym uniknąć podawania adresu strony :stuck_out_tongue:

Postaram się wytlumaczyc punkt nr. 1 na przykladach.

A więc tak, mamy stronę np. Dobreprogramy została do niej wykupiona domena ktora okresla jej nazwe w skróce np. dp.pl

Nazwa strony to : Dobreprogramy.

Opis: Strona o legalnym oprogramowaniu.

Słowa kluczowe: oprogramowanie, programy, forum itd.

W google gdy wpiszę dobreprogramy wyswietli się ta strona wraz z opisem i nazwą.

Ale gdy wpiszę jej adres czyli dp.pl juz jej google nie znajdzie.

Co do mojej strony wpisywałem dokładnie te same słowa kluczowe które podałem w meta tagach jak i również opisy które są wyswietlane po wpisaniu jej nazwy w google ale nie wyswietla jej nawet na bardzo odległych stronach.

Zrobiłem screena z google WT:

http://img8.imageshack.us/img8/3074/googlegt.jpg

maciek_1222 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Indeksowanie sitemapy w WT nieco trwa, rzekł bym że nawet bardzo nieco :stuck_out_tongue: uzbrój się w cierpliwość.

Co do słów kluczowych, nie jesteś za pewno jedyny który ma je na swojej stronie więc strzelam że Twoja strona będzie gdzieś na szarym końcu wyników wyszukiwania. Musisz zawalczyć o pierwszą pozycję, jak? po pierwsze strona musi mieć dużo backlinków, czyli hiperłączy na innych stronach, oczywiście najlepiej jak powstają w sposób naturalny. To nie jedyny parametr wpływający na to ale jeden z ważniejszych. Mówiąc prościej, wraz z rozwojem strony będzie się poprawiać jej kondycja w google.

Druga sprawa, że słowa kluczowe w meta są przez google tak średnio traktowane, najistotniejszy pod tym względem jest atrybut title strony. Oczywiście nie proponuje Ci abyś tam wrzucał keywordsy, bo to by bardziej zaszkodziło niż pomogło, ale proponuję personalizować tytuł strony w zależności od podstrony serwisu. Zwróć uwagę na title tej strony forum, zawiera w sobie nazwę tematu, to z kolei pomaga w pojawieniu się jej gdy ktoś wpisze podobne zapytanie w google. Ja stosuję z reguł taki schemat: nazwa podstrony - tytuł serwisu. Na głównej sam tytuł serwisu.

Swoją drogą, gdy ja wpisuje adres swojej strony w google to znajduje ją bez problemu (spr. na 2 stronach).

Brak strony w google po wpisaniu jej adresu może oznaczać że dostałeś filtr na domenę od google.

Na mój gust nie ma co jeszcze drzeć włosów z głowy, tylko cierpliwie zaczekać jak sobie google poindeksuje.

Nawet na screenie widać że jeszcze sobie nie poindeksował.

A w uzupełnieniu tego co M@ster napisał:

Google w zasadzie ignoruje keywords. Warto je jednak czasem wrzucić ze względu na inne wyszukiwarki

Najważniejsze jest Title, Description i oczywiście content zawierający słowa kluczowe.

W treści strony jeden nagłówek h1 i kilka mniejszych, wyróżnienia strong itp.

Do tego opisane linki i obrazki - alt, title

Google lubi jak na stronie się coś dzieje, jak jest aktualizowana i przybywa unikalnych tresci. Do tego naturalne linkowanie.

Aaaaaa, pisałem o duplicate content. Zdecyduj się albo na adres z www albo bez (przekierowanie 301), żeby nie było 2 wersji.

Podobnie albo tylko zwykłe adresy albo przyjazne urle - a nie żeby działały oba równolegle.

Witam!

Dziękuję bardzo wam za odpowiedzi.

Usunąłem adres strony w Google WT z przedrostkiem www, po kilku godzinach pojawiła się takowa informacja w google WT.

Googlebot uzyskał dostęp do Twojej strony głównej.

http://img203.imageshack.us/img203/8823/google2q.jpg

Nie wiem czy to dobrze? Czy na tym sie tylko zatrzymał?

Co do wpisywania adresu strony w google, równiez jej nie pokazuje. Tylko po nazwie ją znajduje.

Wszystko jest ok.

Musisz uzbroić się w cierpliwość, indexowanie to przeważnie powolny proces.

Witam.

Teraz mam bardziej poważny problem;P

Zacząłem umieszczać linki na stronach o podobnej tematyce “wymiana linków” i odziwo teraz przy wpisaniu nazwy strony w wyszukiwarce nie pojawia sie nawet jej nazwa ani opis tylko sam adres.

Nic nie zmieniałem w skrypcie strony ani w meta tagach.

Kilka lat temu przy indeksacji strony nie miałem takich problemów, choć nie pamiętam ile to trwało :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

Edit//

Teraz wszystko powróciło do fazy początkowej;P

Google WT wyslwietla ze witryna jest niezideksowana:/ Normalne są takie rewolucje przed indeksacją strony?

Tzn ile dziennie?