Problem z inicjowaniem DLL

Witam dziś po robocie wróciłem do domu i miałem następujący komunikat przy uruchamianiu opery

XXX.exe - Inicjowanie DLL nie udało się.

Zainicjowanie aplikacji nie udało się, gdyż stacja jest właśnie zamykana.

objawy:

  • wszelakie okienka działają jak folder czy panel sterowania,

  • nie działa, za to menager zadań,

  • nie działają aplikacje (testowałem notatnik, program do czyszczenia rejestru, paint, word, opera, chrome) i inne rzeczy uruchamiane z menu uruchom

  • nawet wyłącz kompa nie odpowiadało

nie zdążyłem przetestować innych opcji naprawy jak restart

nie działa w sensie przy włączeniu pokazuje się ww. komunikat

za trzecim restartem dopiero komputer ustawił się do pionu, ale co mogło być przyczyną?

temat był także na peb.pl, ale nie doczekał się odpowiedzi w 2007 roku

DLL, to nie tylko dobre biblioteki. Uszkodzone, zachowują się, jak wirusy. Do niewłaściwych działań sterowników aplikacji, dobry jest RogueKiller. Pobierasz. Uruchamiasz. Na win7 uruchamiasz jako administrator. Skanujesz, usuwasz i robisz restart. Logi są na pulpicie. Dajesz Tu linka z wklej.to, gdzie umieszczasz tekst z loga nr2, czyli z usuwania. Dobrze jest też umieć posługiwać się programem do obsługi dll. http://translate.google.pl/translate?hl … safe%3Doff można ponownie zarejestrować jakieś dll, wyrejestrować i takie tam różne. Spolszczenie jest na dole, a całej aplikacji ok 100KB.

Sprawa wygląda tak, zrobiłem skan, ale program również widział niezgodności w hostach i dns w efekcie nie miałem ikon w połączeniach sieciowych (temat do tego będzie osobny).

O, ile hosty naprawiłem to ikon dalej nie było, wszystko jest zapisane w rejestrze, a nie wiedziałem, który to wpis po omacku sprawdziłem na podstawie logu, ale system się już całkiem zapętlił, więc o 1800 skończyłem robić format, sorry no, ale w pierwszym etapie naprawy ,żądało hasła admina, którego nie było a w kolejnym sprawa kończyła się na kopiowaniu plików. Z innego konta i konta admina było to samo - brak ikon. A potem podczas pętli tryb awaryjny+z obsługą sieci i wierszem polecenia do tego uruchomienie normalnie, ostatnie działające ustawienia nic nie chciało zaskoczyć w granicach szczytu był ekran ładowania xp. wszystkie biblioteki tez teoretycznie są usunięte, możesz tylko powiedzieć lub ktoś co jest powodem takiego komunikatu, może nie zostały załadowane przez problem z pamięcią albo to po prostu bug windowsa.