Problem z instacją dysku SSD

Witam

Mam następujący problem; chciałem zainstalować sobie system na dysku SSD Kingston w netbooku ASUS EeePC 1005PX, ale BIOS go nie wykrywa. Dysk jest na 100% sprawny sprawdzony na innym komputerze. W netbooku BIOS zaktualizowany do najnowszego, SATA w trybie AHCI.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Jaki system? Jak xp to trzeba sterowniki do Sata zintegrować z instalką windowsa.

bios go nie widzi więc o stery do xp będę się później martwił :stuck_out_tongue:

Próbowałeś zaktualizować BIOS? Spróbuj przywrócić ustawienia domyślne w BIOSie.

Jaki dokładnie model dysku chcesz w nim zamontować? I czy bios na 100% jest w wersji 1201?

Witam. Kup aktualny nr Komputerświat 5/2012 …jest tam opisane " Zmieniamy zwykły dysk na SSD" …być może w opisie znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Pozdrawiam

Bios jest na 100% 1002, natomiast dysk to KIngston SSDNOW 100 V 32GB, jest to “desktop uprgrade kit” wcześniej działał mi jako cache systemu w PC. Nie wiem właśnie czy nie ma to jakiegoś związku, że on działa tylko jako cache bo w drugim notebooku tez bios go nie wykrywa. Może jest jakieś program narzędziowy z Kingstona do ustawienia, żeby był wykrywalny??

Witam. Jak wspomniałem wyżej … do przeniesienia systemu operacyjnego na nowy dysk użyto program …EASEUS Todo Backup.

Do jakiego gniazda na płycie podłączasz sata2 czy sata 3. Wogóle nie jest wykrywany czy tylko przy ekranach startowych komputera.

Przecież to jest NETBOOK, więc gdzie tu mowa o SATAIII?