Problem z instacją dysku SSD


(Kilers9) #1

Witam

Mam następujący problem; chciałem zainstalować sobie system na dysku SSD Kingston w netbooku ASUS EeePC 1005PX, ale BIOS go nie wykrywa. Dysk jest na 100% sprawny sprawdzony na innym komputerze. W netbooku BIOS zaktualizowany do najnowszego, SATA w trybie AHCI.

Ma ktoś jakiś pomysł?


(igrek) #2

Jaki system? Jak xp to trzeba sterowniki do Sata zintegrować z instalką windowsa.


(Kilers9) #3

bios go nie widzi więc o stery do xp będę się później martwił :stuck_out_tongue:


(rgabrysiak) #4

Próbowałeś zaktualizować BIOS? Spróbuj przywrócić ustawienia domyślne w BIOSie.


(majcovsky) #5

Jaki dokładnie model dysku chcesz w nim zamontować? I czy bios na 100% jest w wersji 1201?


(system) #6

Witam. Kup aktualny nr Komputerświat 5/2012 ...jest tam opisane " Zmieniamy zwykły dysk na SSD" ...być może w opisie znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Pozdrawiam


(Kilers9) #7

Bios jest na 100% 1002, natomiast dysk to KIngston SSDNOW 100 V 32GB, jest to "desktop uprgrade kit" wcześniej działał mi jako cache systemu w PC. Nie wiem właśnie czy nie ma to jakiegoś związku, że on działa tylko jako cache bo w drugim notebooku tez bios go nie wykrywa. Może jest jakieś program narzędziowy z Kingstona do ustawienia, żeby był wykrywalny??


(system) #8

Witam. Jak wspomniałem wyżej .... do przeniesienia systemu operacyjnego na nowy dysk użyto program ....EASEUS Todo Backup.


(hirem) #9

Do jakiego gniazda na płycie podłączasz sata2 czy sata 3. Wogóle nie jest wykrywany czy tylko przy ekranach startowych komputera.


(majcovsky) #10

Przecież to jest NETBOOK, więc gdzie tu mowa o SATAIII?