Problem z instalacją - 0x8007025d

Witam,mam problem z instalacją Windowsa 10
gdy zaczyna się przygotowywanie plików i jest już na 91% to wyskakuje błąd
0x8007025d

Pomocy!!!

Sprawdzić RAM? Spróbuj instalacji na 1 kości jak masz 2, 3 lub 4.

mam 2 x 2gb
Jak sprawdze to się odezwę

Sprawdziłem i na wszystkich wyskakuje ten błąd
Ale z ciekawości zacząłem instalować windowsa 10 32-bit i się zainstalował i działa
Więc nie wiem co może być problemem
Pomóżcie!

Problemem może być uszkodzony plik - obraz systemu
Do uszkodzenia mogło dość w spsób
a)Dysk jest zepsuty i podczas zapisu plik za chaczył o bad secktor
b)Problemy wynikające z braku internetu lub jakości internetu mogły uniemożliwić pełne lub prawidłowe pobranie obrazu.

1)Czy to był oryginalny obraz instalacyjny windowsa 1:1 jeśli tak to zalecam sprawdzić po sumach kontrolnych czy plik jest zgrany prawidłowo
2)Jeśli obraz iso jest nie oryginalny lub pobrany z niepewnego źródła można pobrać go ze strony M$ i jego narzędzia lub też alternatywy:

Dysk kupiłem wczoraj więc dysk na pewno bardzej to drugie z internetem bo mam bardzo słaby
To nie był orginalny obraz instalacyjny ale go pobrałem z strony microsoft

Ale to chyba też bybył problem z zainstelowaniem windowsa 32bit
A z 32-bitami normalnie komputer chodzi więc nie wiem

Krótko mówiąc, pobierz narzędzie Microsoftu stąd:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
i wykonaj nim na nowo bootowalny pendrajw w instalką Windows 10/64-bit.
A może tak już robiłeś?

Tak,robiłem już 3 razy

Jaka płyta główna? Firma, model? Jaki procesor?

Płyta Główna: Gigabyte Ga-Ma78LMT-S2 rev 3.x
Procek: Amd Phenom ii x6 1055t

Jak działa Ci Windows 10 32-bit to przy nim pozostań i nic już nic nie kombinuj.
Sprzęt staroć + 4GB RAM. Nic już z niego więcej na Win 10 64-bit nie wyciśniesz…

Tak ale przez dwa lata miałem win10 64bit
na tym sprzęcie więcc
I na 32 bit mam 3,25 ramu

więc teraz mając, po instalacji (krótko, bo krótko) Windows 10 32-bit - widzisz jakąś różnicę?
Raczej zyskasz, niż stracisz!

edit: troszkę rozminęliśmy się piszą odpowiedzi. Aaa -widzi Ci system 3,25 a nie 4GB.
Hmmm…Lepiej mieć niż nie mieć? Lepiej kopać się z koniem? Hmmm…

Rzecznik M$ twierdzi, że nie mają Pańskich ~750MB :mask:

Nie, pomogliście zamykam temat

Staraliśmy się. Harty, np. na https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum426.html czekają…

Koledzy mają rację. Instalowanie na tym sprzęcie wersji 64bit mija się z celem. Przede wszystkim ma ona nieco inne wymagania sprzętowe w odróżnieniu do 32bit co może powodować spadki wydajności u ciebie. A po drugie nic nie zyskujesz w tym przypadku. Dla twojej konfiguracji najlepszym wyborem byłby Windows 7 ale że nie jest już wspierany to (oprócz Linuxa) pozostaje ci W10 32bit.
64bit jest kierowany dla nieco lepszego sprzętu i o większej ilości pamięci RAM.

Media Create Tool robi ISO ze skompresowanego install.wim, powodzenia w szukaniu sum do obrazu mniejszego o około 1 GiB (maksymalnie o 2,5 GiB).

Pobieram sam czysty obraz ISO bez tej funkcji wgrywania go na USB.
Bo robiłem własny pen-drive jako nośnik ratunkowy do którego dodawałem jeszcze kilka obrazów iso innych programów.

Co do sum myślę że i do tego pliku można by znaleźć.Bo nie sadzę żeby wysyłał inny skompresowany plik instalacyjny dla każdej osoby co chce mieć system na usb zgrany,…

Ale nie wiem czy to dalej problem źle zgranego obrazu czy problem leży tkwi zupełnie gdzie indziej…
Nie upieram się że to z tego powodu ale też chciał bym go wykluczyć…

Tak do końca nie wiem o czym piszesz, ale


:laughing:

A no sorry łopatologicznie to zabrzmiało :smiley: chodziło mi o to że pobieram obraz iso, a nie odrazu go konwertuje do usb za pomocą tej windowsianej apki …