Problem z instalacją 3DS Max na innej partycji

Witam, borykam się z problemem instalacji 3DS Max na drugiej partycji.

 

Mimo, zmiany ścieżki instalacyjnej, po naciśnięciu install pojawia się komunikat informujący o niewystarczającej ilości miejsca na dysku. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać ?

Komunikat mówi sam za siebie. Musisz zwolnić miejsce na dysku

Potrafię czytać. To chyba logiczne, że potrzebuje zainstalować go na drugiej partycji, ze względu na brak miejsca na pierwszej.

post-16540-0-51379300-1389911292_thumb.j

Z tego co wyczytałem program i tak potrzebuje miejsca na dysku C nawet jeśli zmieniasz partycje na dysk D

musisz zwolnić więcej miejsca na C. wymagane jest miejsce na tymczasowe pliki instalatora (instalator musie się wypakować) oraz na część plików już zainstalowanego programu. jak wskazuje komunikat potrzebujesz ~2,5G na C dla instalatora

Program do prawidłowego działania potrzebuje wolnej przestrzeni dyskowej. 22GB na dysk z systemem, to bardzo mało. Tą partycję trzeba by rozszerzyć, ale przy przewidzianym systemie plików NTFS, to jest określona wielkość dysku np pod XP zdaje się, żeby nie przekroczyło 32GB.

Wracając do problemu - trzeba posprzątać na C.

XP na dysku może zajmować jakie 5GB, a to jest dużo, zwłaszcza, gdy wszystkie programy, co się da, mogą być instalowane na D, czyli office itd. Directx, czy framework domyślnie integruje się z systemem, ale np folder moje dokumenty, i takich parę systemowych, jak np Temporary Internet Files, można przenieść na D.

Sprząta się pozostałości po starej instalacji, czyli wszelkie foldery z rozszerzeniem .old, można to zrobić programem PrivaZer. W systemowym folderze software distribution czyści się zawartość folderu download. Gospodarzenie punktami przywracania, może przynieść wielką oszczędność, co można zrobić z poziomu ccleaner, narzędzia. Można też ustawić, ile na dysku może być zajęte pod punkty przywracania. &instapatory po aktualizacjach, to łatki, i spokojnie można je usunąć, choćby Odkurzaczem. XP ma już ok 6GB balastu po aktualizacjach.

Sprawdza się jeszcze, co zajmuje dysk programem spacesniffer portable, który pokazuje graficznie, ile czego jest na dysku.

Gdy zwolnisz tak, żeby było wolnych 15GB, z 22GB, to programy powinny śmigać, zwłaszcza, gdy będą lokalizacje folderów instalacyjnych na drugiej partycji.