Problem z instalacją aktualizacji na Windowsie mając Ubuntu

Hej, 

 

mam problem z instalacją aktualizacji, mianowicie z miesiąc temu postawiłem na drugim dysku Ubuntu, obok Windows 8.1 i od tamtej pory nie mogą poprawnie zainstalować aktualizacji na windzie. Niby uruchamiam ponownie laptopa i instalują się aktualizację, ale co z tego jak przy ponownym ładowaniu Windowsa wyskakuje informacja “nie można ukończyć aktualizacji. Wycofywanie zmian.”, a następnie laptop znów się restartuje, i jest w tym samym miejscu co na początku. 

 

Wersja Ubuntu to 14.10, Grub postawiony na tym samym dysku gdzie Windows.  

 

Co zrobić? Trochę irytujące są te ciągłe powiadomienia o instalacji aktualizacji, a całkowite wyłączenie średnio mi pasuje…

Problem dotyczy aktualizacji zabezpieczeń dla systemu Windows KB2949927 .

To , że nie możesz jej zainstalować odpowiedzialny jest UBUNTU . Też tak miałem gdy uruchamiałem WIN7 PRO SP1 PL x64 przez MULTIBOOT z pendrive i tylko czasowe jego usunięcie z USB i pozwolenie na “normalny” start WINDOWS rozwiązało problem tj. w/w poprawka zainstalowała się .

Takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu , że nie należy instalować dwóch systemów tak , aby miały wspólny bootloader . Każdy system powinien być zainstalowany na osobnym dysku i jednej partycji (partycję dla systemu WINDOWS zakładamy za pomocą np. GPARTED ) z kompletem własnych plików . Wymaga to oczywiście odłączenia dysku z WINDOWS podczas instalacji UBUNTU . Niedogodność będzie taka , że kolejność botowania trzeba będzie ustawiać w BIOSIE , ale uniknie się tego typu niespodzianek i nie tylko. Jeżeli ma się tylko jeden dysk to z instalacją dwóch systemów radzę każdemu , aby dał sobie spokój chyba , że ktoś “szuka” problemów . 

Jedyne co możesz zrobić to dodać w\w poprawkę do aktualizacji ukrytych i powiadomienia przestaną Cię “męczyć” . 

Dzięki za odpowiedź. 

 

Problem jest trochę bardziej skomplikowany, więc narazie musi poczekać.

 

Temat uważam za zamknięty.