Problem z instalacją aplikacji e-Deklaracje Desktop 10.0.0

Chciałem dziś zainstalować aplikację e-Deklaracje Desktop 10.0.0, której najnowsza wersja znajduje się na stronie finanse.mf.gov.pl. Posiadam najnowsze wersje Adobe AIR (28.0.0.127) oraz Adobe Acrobat Reader DC (18.009.20050). Kiedy próbuję instalacji automatycznej ze strony MF, po naciśnięciu ‘Instaluj’ wyświetla mi się cały czas komunikat: ‘Instalacja w toku. Proszę czekać aż instalator zakończy pracę’ - i tak przez kilka godzin. Problem występuje niezależnie od przeglądarki - próbowałem na Internet Explorer, Firefox, Opera i Chrome. Gdy chcę natomiast zainstalować aplikację ręcznie, po pobraniu pliku e-DeklaracjeDesktop.air i uruchomieniu go, pojawia się komunikat: ‘Wystąpił błąd. Nie można zainstalować aplikacji z powodu uszkodzenia pliku instalatora. Spróbuj uzyskać nowy plik instalatora od autora aplikacji’. System operacyjny to Windows 7 Home Premium (x64).

Jak rozwiązać ten problem?

Spróbować odinstalować środowisko adobe air, może usunie przy okazji częściowo napoczętą instalacje e-Deklaracji.

@krystian3w, niestety, odinstalowanie i ponowne zainstalowanie (po każdej deinstalacji i instalacji restart kompa) nic nie dało. Doczytałem się jedynie, że problem dotyczy systemów 64-bitowych, ale jeszcze nie dowiedziałem się, jak go rozwiązać.

1 polubienie

Poczytaj komentarze pod apką :wink:

@MartinaNeumayer, dziękuję za linka. Parę osób w komentarzach ma ten sam problem co ja. Niestety, nie znalazłem tam jego rozwiązania.

Ahas… no miałam nadzieję, że może coś stamtąd pomoże. W każdym razie mi się udało i działa okay. Tzn. przy okazji jakiegoś innego posta zainstalowałam sobie pod pingwinkiem i śmigało dobrze.
Szczerze powiem, że nie wiem skąd u Cię te kłopoty? Może coś będzie w logach systemowych przydatnego na ten temat?