Problem z instalacją ArchiCAD 12 PL pod vistę


(Daw89) #1

Otóż mam ArchiCAD'a 12. Mam vistę ultimate. Na dokumentacji pisze że działa pod ten system. Jednak to nie prawda. Pierwsze co się uruchamia to takie intro, gdzie w chodzi się w zakładkę instaluj, a potem naciska się przycisk "instaluj". Potem jest znaczek czekania. Kiedy znaczek znika powinna ruszyć instalacja, a on po prostu znika i koniec. Intro dalej się wyświetla, a instalacja nie rusza. Przekopiowałem instalkę do kolegi pod xp - nie było żadnego problemu. Co mogę zrobić, aby zainstalować ten program?


(rogacz) #2

Uruchomić w trybie zgodności z xp?


(Daw89) #3

próbowałem, nic z tego


(Meegosh) #4

Spróbuj uruchomić installkę bezpośrednio z płyty, pomijając menu autostart.


(Daw89) #5

już tak robiłem, nic z tego...


(Semtex) #6

Może wyłącz na czas instalacji UAC.Ewentualnie uruchom instalkę przez PPM "uruchom jako administrator",nadasz sobie wyższe uprawnienia.


(Daw89) #7

nic a nic, lipa kurna, ciekawe teraz jak projekt zrobię na następny zjazd.... ach tam , czy wszystko musi zle sie ukladac

-- Dodane 11.10.2009 (N) 8:33 --

moze ponowna instalacja visty ultimate by pomogła?


(Semtex) #8

Nie sądzę żeby to pomogło,narobisz sobie roboty.Czytałem na oficjalnej stronie programu o podobnych problemach z wersją 10 na Viście,zalecali pobranie jakiejś łatki,podobno wersja,którą ty posiadasz eliminuje ten problem,jak widać jest to nieprawda.W tamtej poradzie pisało też o próbie uruchomienia instalacji bez interfejsu graficznego.Próbowałeś instalować w ten sposób:PPM na napęd z płytą->eksploruj->znajdź plik "setup" i z dwukliku uruchom go.Może przejdzie.Możesz też zrobić to z uprawnieniami "uruchom jako Administrator".

Może zajrzyj jeszcze na tą stronę,tłumaczenie "Google"-> Klik ,problem pasuje do wzmianki o "Java".


(Daw89) #9

Powiem Panom tak, działa! !!