Problem z instalacją błąd 0x000007b

(tobiacynka4688) #1

Witam. Mam problem z zainstalowaniem systemu windows xp. Gdy ładują sie pliki wyskakuje czarne okno i zaraz błąd 0x000007B, chciałem przełączyć z ahci na ide ale nie da sie bo to za stara płyta główna i próbowałem też uruchomic konsole odzyskiwania ale nie da sie . Dodam że na pc instalowałem z ciekawosci windowsa 8.1 i teraz chce wrócić skanowałem antywirusem avast i nic nie wykazał hdd tune też nic wszystko ok. próbowałem też na innych nośnikach systemu.
specyfikacja:
proc: celeron d 335
płyta: asus p4pE-2x
grafika radeon 9550
ram 2gb
dysk samsung ata 80gb

(Veers) #2

Usuń WSZYSTKIE partycje i zainicjuj dysk ponownie przy użyciu instalatora Win XP.

(tobiacynka4688) #3

Ale jak z poziomu systemu nie da sie

(Astor44) #4

Przede wszystkim doprowadź do porządku wstępne ustawienia sprzętu przez wyzerowanie BIOSu zworką na gnieździe CLRTC zaraz obok bateryjki. Przełóż zworkę na piny 2-3, a po chwili z powrotem na 1-2 (bliżej baterii). Zrób to przy wyjętym kablu z gniazdka sieci energetycznej. Po tym dopiero spróbuj ponownej instalacji systemu. Nie z poziomu systemu, lecz spod bootowania.

(tobiacynka4688) #5

Po resecie komputer uruchamia sie ale nic nie pokazuje na ekranie

(Astor44) #6

Wobec tego zatrzymaj kolejny start komputera na BIOSie klawiszem Delete. Jeśli obraz BIOSu się pojawi, przejdź do zakładki Exit i tam wybierz pozycję Load Setup Defaults > Enter, potwierdź zmiany i zrestartuj komputer. Daj znać czy to dało się zrobić i co to zmieniło.

(tobiacynka4688) #7

komputer w ogóle nie reaguje jedynie co to wiatraki sie kręcą i tyle ,dysk nie uruchamia sie

(Astor44) #8

To, że dysk w tej chwili się nie uruchamia nie jest ważne.
Ważne, czy reaguje komputer na pukanie w klawisz Delete w czasie uruchamiania i czy widać BIOS na ekranie monitora.
Jeśli nie reaguje, to zmień klawiaturę na taką z wtykiem PS2 (okrągłym). Stare płyty główne (a Twoja jest z 2004 roku!) nie uruchamiały BIOSu przy użyciu klawiatur na USB.

(tobiacynka4688) #9

wiem od początku miałem klawiature na ps2 i nie reaguje na przycisk delete. Kiedyś miałem taki problem jak teraz ale nagle pc jakoś sie uruchomił

(Astor44) #10

No to - moim zdaniem - nic się nie da zrobić z tym komputerem, ponieważ prawdopodobnie jest uszkodzona płyta główna.