Problem z instalacją błąd 0x000007b

Witam. Mam problem z zainstalowaniem systemu windows xp. Gdy ładują sie pliki wyskakuje czarne okno i zaraz błąd 0x000007B, chciałem przełączyć z ahci na ide ale nie da sie bo to za stara płyta główna i próbowałem też uruchomic konsole odzyskiwania ale nie da sie . Dodam że na pc instalowałem z ciekawosci windowsa 8.1 i teraz chce wrócić skanowałem antywirusem avast i nic nie wykazał hdd tune też nic wszystko ok. próbowałem też na innych nośnikach systemu.
specyfikacja:
proc: celeron d 335
płyta: asus p4pE-2x
grafika radeon 9550
ram 2gb
dysk samsung ata 80gb

Usuń WSZYSTKIE partycje i zainicjuj dysk ponownie przy użyciu instalatora Win XP.

Ale jak z poziomu systemu nie da sie

Przede wszystkim doprowadź do porządku wstępne ustawienia sprzętu przez wyzerowanie BIOSu zworką na gnieździe CLRTC zaraz obok bateryjki. Przełóż zworkę na piny 2-3, a po chwili z powrotem na 1-2 (bliżej baterii). Zrób to przy wyjętym kablu z gniazdka sieci energetycznej. Po tym dopiero spróbuj ponownej instalacji systemu. Nie z poziomu systemu, lecz spod bootowania.

1 polubienie

Po resecie komputer uruchamia sie ale nic nie pokazuje na ekranie

Wobec tego zatrzymaj kolejny start komputera na BIOSie klawiszem Delete. Jeśli obraz BIOSu się pojawi, przejdź do zakładki Exit i tam wybierz pozycję Load Setup Defaults > Enter, potwierdź zmiany i zrestartuj komputer. Daj znać czy to dało się zrobić i co to zmieniło.

komputer w ogóle nie reaguje jedynie co to wiatraki sie kręcą i tyle ,dysk nie uruchamia sie

To, że dysk w tej chwili się nie uruchamia nie jest ważne.
Ważne, czy reaguje komputer na pukanie w klawisz Delete w czasie uruchamiania i czy widać BIOS na ekranie monitora.
Jeśli nie reaguje, to zmień klawiaturę na taką z wtykiem PS2 (okrągłym). Stare płyty główne (a Twoja jest z 2004 roku!) nie uruchamiały BIOSu przy użyciu klawiatur na USB.

wiem od początku miałem klawiature na ps2 i nie reaguje na przycisk delete. Kiedyś miałem taki problem jak teraz ale nagle pc jakoś sie uruchomił

No to - moim zdaniem - nic się nie da zrobić z tym komputerem, ponieważ prawdopodobnie jest uszkodzona płyta główna.