Problem z instalacją CoD


(Harpoon) #1

Tak jak w temacie - mam problem z instalacją CoD, a dokładnie chodzi o to, że instalacja zaczyna się z CD1 i potem woła o CD2. No i tu jest wszystko w porządku, ale wyskakuje okienko "Insert Disk 02" i mam możliwości OK i EXIT SETUP. Problem w tym, że wkładam CD2 i wciskam OK, ale okienko nie znika, a instalacja nie rusza dalej. W plikach pomocy na CD1 wyczytałem, że mogą być z tym problemy, skorzystałem więc z zamieszczonych tam podpowiedzi, ale instalacja jak stała, tak stoi. W czym tkwi problem ? Co powinienem zrobić ?


(Gs45) #2

Cod jest na plycie Dvd, precz z piratami.


(Adampigan) #3

A pomyslałeś o czesci pierwszej :evil: ?? częśc druga jest na dvd zastanów sie co pleciesz. battlemaster prawdopodobnie masz padnięta druga płytke


(Gs45) #4

a no sorry :stuck_out_tongue:


(Igorenek) #5

CoD2 jest też w sprzedaży w wersji na 6CD :slight_smile:


(Harpoon) #6

Zgadzam się, że to CoD a nie CoD2. Ale czy padniętą płytkę, spokojnie bym explorował i przeglądał jej zawartość ? Bo ten problem pojawia się w czasie instalacji. Poza nią bezproblemowo mogę pzejrzeć jej zawartość, a ona sama się załącza. Czy to i tak oznacza, że z płytką jest coś nie tak ? Pozdrawiam.


(Polko P L) #7

jak masz mozliwość, to spróbuj zainstalować z innego napędu...

albo zrób wirtualny dysk i odpal daemonem.


(Adampigan) #8

wiesz co zrób tak gdy wyskoczy komunikat by dac płyte cd2 w alcoholu zrób obraz cd2 i wtedy w tym komunikacie podczas instalacji wciśnij ok powinno pomóc


(Harpoon) #9

Wszystko by grało, gdybym wiedział o co ci chodzi z tym "alcoholem". Niestety nie wiem czy to jakiś program i na czym polega robienie obrazu CD2. Jest gdzieś o tym w Necie ?


(Adampigan) #10

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=435&t=37 tu masz link kolego to trial na 30 dni. A więc tak gdy zainstalujesz program odrazu ci wyświetli w moim komputerze niwy dysk bedzie wyglądał tak jak cd czy dvd. Wtedy wkładasz płyte do napedy cd (wkładasz płyte cd2) odpalasz alcohola klikasz na kreator odczytu i tam dajesz dalej i wskazujesz miejsce zapisania obrazu. Teraz gdy instalujesz giere i wyskoczy ci żebyś włożył płyte cd 2 wchodzisz w mój komputer prawym przyciskiem myszy klikasz na ten nowy dysk i tam klikasz na zamontuj obraz, następnie wskazujesz miejsce gdzie przedtem zapisałeś obraz z płyty i klikasz na niego wtedy instalacja powinna ładnie pójśc do przodu


(Harpoon) #11

Wyświetlił się dysk (jako F), zrobiłem obraz płytki CD2 i rozpocząłem instalację CoD. Kiedy doszedłem do tego nieszczęsnego momentu włożenia płytki CD2, zamontowałem obraz na wirtualnym dysku F, wyciągnąłem płytkę CD1 no i wcisnąłem "OK". No i niestety nic się nie zmieniło, bo instalacja stoi, a komp nadal chce włożenia płytko CD2 do CD-ROM'u (zakładam oczywiście, że po zamontowaniu obrazu płytka CD2 nie musi być w napędzie, bo nawet kiedy w nim jest to nic się nie dzieje). Czy zrobiłem coś nie tak ?


(Adampigan) #12

a dałeść zamontuj w tym wirtualnym dysku?


(Farall) #13

battlemaster to ci tak nie pójdzie. Program szuka CD2 tylko w tym samym miejscu w którym było CD1. nie da się zainstalować połowy gry spod np E:\ a drugiej połowy spod F:\ Już prędzej ci może pójdzie jak zrobisz obrazy obydwu płyt i zamontujesz najpierw jedną a potem drugą w wirtualnym. Ale głowy i tak nie dam że to załapie.


(Adampigan) #14

Faral ma racje więc zamontuj najpierw obraz płyty pierwszej a jak poprosi cię o cd 2 to dajesz w tamtym dysku odmontuj i potem zamontuj ale cd2


(Harpoon) #15

No niestety :confused: Kolejny pomysł nie wypalił. Zrobiłem obrazy dwóch płytek, zacząłem instalację z załadowanego obrazu CD1 i szło jak burza, zapytał o CD2 - wyładowałem tamten obraz i załadowałem obraz CD2 i niestety instalacja dalej nie ruszyła. Skończyły mi się pomysły i muszę stwierdzić, że tym razem przeszkoda pokonała mnia, a nie ja ją. Dziękuję raz jeszcze za powyższe rady, a w razie jakichkolwiek problemów w przyszłości wiem gdzie uderzać, bo tu dostanę pomoc. Pozdrawiam.


(Kasperek93) #16

No np CoD1 nie jest na DVD, ale za to CoD już jest ... :stuck_out_tongue: