Problem z instalacją CorelDraw X4

(Dark Lady) #1

Witam, mam pewien problem z zainstalowaniem Corela X4. Otóż podczas instalacji wyskakuje mi komunikat:

The feature you are trying to use is on a CD-Rom or other removable disc that is not available.

program instaluję z płytki na (płytce są pliki których wymaga program) wybieram odpowiedni plik i klikam OK, po chwili pokazuje się to samo i tak chyba z 10 razy. Po zakończeniu instalacji pojawia się napis:

"system nie został zmodyfikowany. Aby dokończyć instalację później, ponownie uruchom kreatora. Źródło instalacji dla tego produktu nie jest dostępne. Sprawdź czy źródło istnieje i czy możesz uzyskać do niego dostęp"

komunikat ten wydaje mi się wogóle bezsensowny, gdyż instaluje ten program bezpośrednio z płyty CD. tak samo dzieje się gdy próbuję zainstalować wersję próbną pobraną z internetu... Bardzo proszę o pomoc jak normalnie zainstalować ten program. I żeby potem działał

(Lukaszk 89) #2

Wygląda jakby pliki na dysku były niekompletne(przynajmniej tak z pierwszego komunikatu wnioskuje).

Spróbuj przeczyścić kompa i rejestr CCleaner’em i zainstalować ponownie.

Zobaczymy czy coś dało…

(Dark Lady) #3

Niestety, zrobiłam wszystko co można aby przeczyścić kompa (nawet zaczął szybciej chodzić :))

(Lukaszk 89) #4

Wyszukaj na dyskach pozostałości po Corelu(sporo programów zostawia po deinstalacji swoje foldery).

W szczególności przeszukaj :

“C:\Program Files”

“C:\Documents and Settings_nazwa_\Dane aplikacji”

“C:\Documents and Settings_nazwa_\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji”

(Dark Lady) #5

Matko… ja juz nie wiem w czym tkwi problem… sytuacja dalej sie powtarza… nic nie pomaga… Dalej wyskakuje taki sam komunikat

(Andrzej Zera) #6

mam to samo. Próbowałem wiele różnych sposobów. Nic nie dało. Czy da się to obejść inaczej niż przeinstalowując system. Proszę o pomoc!

(mysz 1) #7

Program został częściowo zablokowany przez firmę Corel .[za instalowanie dodatków]

Tak będzie do następnego formatu lub zakupu licencji na Corela X4 .