Problem z instalacją Debiana 7 po freeBSD9

witam

mam zapytanie w jaki sposób zainstalować Debiana 7,po free BSD problem jest tak i ze podczas wybierania partycji jest problem,nie wiem czy źle zacząłem tzn w różnych źródłach piszą żeby instalować np w7 ,potem Debian a potem free BSD

ja zacząłem od w7 x64 ,potem free BSD 9 a i problem z Debianem 7

może ktoś wie jak ustawić EasyBCD żeby można w końcu zainstalować Debiana po konfiguracji

Powinieneś instalować w takiej kolejności Windows > FreeBSD > Debian (właściwie nie robi różnicy czy najpierw zainstalujesz Windows, czy FreeBSD w pierwszej kolejności, ale Linuksa najlepiej instalować na końcu), ponieważ Grub uruchomi oba systemu w trybie chainloader, niestety ani Windows, ani FreeBSD nie uruchomi Linuksa (Windows i FreeBSD nie obsługują linuksowych systemów plików).

czyli rozstaw instalacji może być?

a co z problemem z Debianem zę jest problem z konfiguracja partycji ,tu jest problem podczas ustalania itp nie da rady nic zrobić manualnie zęby nie zepsuć te 2 poprzednie

rożne info o EasyBCD ze tym można coś zdziałać bezpośrednio z Windowsa a potem normalnie instalować ale nie mogę go rozgryźć

No to zacząłeś cokolwiek robić czy nie zacząłeś? Jaki masz problem z partycjami? Najlepiej uruchom jakiekolwiek livecd i podaj wynik skryptu bootinfoscript:

http://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/ .

mam 1.win x64

2.free BSD 9.1

a 3 miał być Debian 7

nie ma możliwości podzielić partycji według swoich zestawień

Jak nie podasz choćby wyniku komendy - jako root:

fdisk -l

to nie zgadniemy co może być nie tak.

kendzior23 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

FreeBSD tworzy tzw. plastry, tzn. tworzy partycje i na tej partycji tworzy partycje właściwe (coś na wzór partycji logicznych), Linux widzi je jako jedną, bo nie obsługuje domyślnie systemu plików FreeBSD. Tak więc stwórz partycje najlepiej pod Linuksem i dla Windows oraz FreeBSD stwórz partycje Ntfs, ponieważ FreeBSD rozpozna prędzej Ntfs, niż Ext4. Potem na tej partycji stworzysz system plików FreeBSD i na niej stworzysz plastry, tyle ile ich będziesz potrzebował, dla FreeBSD wystarczy tylko jedna partycje.

dzięki za poradę ,może się uda

jak co podeśle info z problemem

FreeBSD możesz dodać do Gruba w taki sam sposób jak Windows, czyli w trybie chainloader.

ale FreeB już mam zainstalowane

podczas boot mam do wyboru trochę mnie to dziwi ale

F1 win

F2 win

F3 win

F4 free

dziwne ze są aż 3 winy

Nie masz czasem UEFI?

Pierwsze to może być partycje recovery, druga system reserved, trzecia z zainstalowanym systemem.

nie sprawdzałem dzięki za info