Problem z instalacją Directx


(Novelus69) #1

Witam.Mam problemy z Directx , mianowicie zainstalowałem przez swoją głupotę jakąś śmieszną domową przeróbkę directx'a 10 pod xp :roll: Usunąłem ją , i teraz nie mogę zainstalować directx'a 9, ponieważ wyskakuje mi błąd ,Wystąpił wewnętrzny błąd systemu.Sprawdz plik DXError.log i DirectX.log w folderze Windows aby rozpoznać problem." , w skutek czego nie działają mi biblioteki,aplikacje oraz komenda dxdiag. Próbowałem użyć Directx Happy Uninstall lecz opcja zainstalowania Directx'a z oryginalnej płyty jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.Proszę o pomoc.


Windows 7 zły obraz
#2

nov , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Bogdan_G) #3

Spróbuj pobrać i zainstalować offline. Na dysku zrób nowy folder i do niego pobierz plik. Jest na tej stronce - przedostatni post blad-podczas-instalacji-directx-t536061.html


(Novelus69) #4

Zainstalowałem , gdy klikam DXSETUP wyświetla się ,,Wystąpił wewnętrzny błąd systemu.Sprawdz plik DXError.log i DirectX.log w folderze Windows aby rozpoznać problem."


(Fanboj O) #5

A może sprawdziłbyś ten log? Może coś pomocnego tam będzie?


(Novelus69) #6

DXError.log http://wklej.eu/index.php?id=50f2d32feb

DirectX.log http://wklej.eu/index.php?id=c038b6305c


(Bogdan_G) #7

Po co było kombinować? Teraz to nie wiadomo, co usunęło się z przeróbką. Zapodaj te "plik DXError.log i DirectX.log w folderze Windows", a tak w ogóle, czeka Cię naprawa systemu. Nie wiadomo teraz, czy masz legalne oprogramowanie. Pierwszy lepszy skaner av wywalić może wszystkie nieprawidłowości, uszkadzając przeróbki, dobijając system.


(rgabrysiak) #8

Pocieszę cię, większość tego typu przypadków kończy się reinstalacją systemu :wink:

Na początek spróbowałbym sprawdzić integralność plików systemowych za pomocą narzędzia sfc /scannow uruchamianego z wiersza poleceń.

Jeżeli to nie pomoże, możesz spróbować zrobić instalację nakładkową: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html


(Fanboj O) #9

http://social.microsoft.com/Forums/en-U ... -reinstall

http://www.prasannatech.net/2009/01/dir ... ltion.html


(Novelus69) #10

Zrobiłem instalację nakładkową , brakuje mi teraz zaledwie kilku .dll i pozostaje reinstall service packów.Dziękuje za pomoc.