Problem z instalacją directx

(Mikulek) #1

Witam gdy próbuję zainstalować directx to wyświetla mi się taki błąd:

6130406000_1393581365_thumb.jpg

Co jest jego przyczyną i czy można to jakoś naprawić ?

(falcon89) #2

Zainstaluj z http://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

(Mikulek) #3

A jaką wybrać lokalizację ( Myślałem że zrobi się to automatycznie ) ?

Chcę zainstaować directx ponieważ nie umiem uruchomić innego programu, lecz to nie pomołgo...

7000793300_1393583159_thumb.jpg

(falcon89) #4

Instalator pyta o lokalizację tylko gdzie wypakować pliki, np. utwórz folder na pulpicie i wskaż go, następnie odszukaj w folderze plik DXSETUP.EXE i uruchom go. Po zainstalowaniu usuń folder.

(Mikulek) #5

Zainstalowałem i program dalej wywala ten błąd...

(Bogdan_G) #6

Ten błąd może być wywołany przez uszkodzenie rejestru, czy jakiejś biblioteki systemowej dll. Wirus tak potrafi uszkadzać a jest taki dxwsetup.exe. Najlepiej sprawdzić malwarebytesem antimalware, przy instalacji odznaczyć okres próbny, a jak coś znajdzie, to wtedy pobiera się OTL i daje logi OTL i EXTRAS tu na forum.

Rozwiązaniem jest odnalezienie wszystkich wersji zainstalowanych visual studio C++ i bezpośrednie instalowanie tych wersji po kolei w internet explorerze, z tym, że w oknie kreatora wybierasz za każdym razem opcje naprawy. Visuale pobierasz ze strony microsoftu.

... a na pewno klikasz w dxsetup.exe, a nie w jakiś inny dxwsetup.exe?

Rozumiem, że chcesz zainstalować directx 9c. Na pc i do laptopa instalowałem z DP na dwa systemy, bo to najnowsze wersje tego directxa z 2010 roku.

(Mikulek) #7

Klikam w dxwebsetup.exe, chodzi mi o to by zainstalować "DirectX End-User Runtime", z resztą błędów sobie poradzę...

Nie może być żadnego wirusa bo pobierałem wszystko ze strony microsoft.

(Bogdan_G) #8

To jeszcze inny setup niż na pierwszym screenie dxwebsetup.exe pochodzi od tego samego directxa 3D, którego wersje podałem z DP, z tym, ze na DP, to jest cały instalator offline. Niczego innego byś nie zainstalował, czyli wersje dirextx 9.29 redirtributable według porady @falcon89.

Jednak PublicKeyToken wskazuje, a raczej numer tego błędu, na problemy z visual studio C++. Tak myślę, że najczęściej uwalone bywa visual studio C++ 2010.

W ukrytym systemowym folderze INSTALLER na C/Windows, znajdziesz instalatora msi tego visual. Najeżdżając kursorem na głupie nazwy, wyświetli się, co jest, aż znajdziesz. Z prawokliku wybierasz opcje naprawy z instalatora. Tam tez znajdziesz inne instalatory msi innych visual studio.

W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych plików i folderów, odznacz ukrywanie rozszerzeń, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj, OK i widzisz INSTALLER

(Mikulek) #9

A nie lepiej zainstalować to: http://www.dobreprogramy.pl/Visual-C,Program,Windows,12107.html ?

(Bogdan_G) #10

Potrzebne biblioteki 3D do uruchamiania  gier, to directx 9.29. Tamto, to dopiero do tworzenia bibliotek w systemie, wymaga najnowszych frameworków itp. Trzeba się na tym znać...

(Mikulek) #11

O to właśnie chodzi, ja jestem zupełnie zielony...

Zainstalowanie tych c++ pomogło, progrm działa... Wielkie dzięki :smiley: