Problem z instalacją directx

Witam gdy próbuję zainstalować directx to wyświetla mi się taki błąd:

 

 

6130406000_1393581365_thumb.jpg

 

 

Co jest jego przyczyną i czy można to jakoś naprawić ?

Zainstaluj z http://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

A jaką wybrać lokalizację ( Myślałem że zrobi się to automatycznie ) ?

Chcę zainstaować directx ponieważ nie umiem uruchomić innego programu, lecz to nie pomołgo…

7000793300_1393583159_thumb.jpg

Instalator pyta o lokalizację tylko gdzie wypakować pliki, np. utwórz folder na pulpicie i wskaż go, następnie odszukaj w folderze plik DXSETUP.EXE i uruchom go. Po zainstalowaniu usuń folder.

Zainstalowałem i program dalej wywala ten błąd…

Ten błąd może być wywołany przez uszkodzenie rejestru, czy jakiejś biblioteki systemowej dll. Wirus tak potrafi uszkadzać a jest taki dxwsetup.exe. Najlepiej sprawdzić malwarebytesem antimalware, przy instalacji odznaczyć okres próbny, a jak coś znajdzie, to wtedy pobiera się OTL i daje logi OTL i EXTRAS tu na forum.

Rozwiązaniem jest odnalezienie wszystkich wersji zainstalowanych visual studio C++ i bezpośrednie instalowanie tych wersji po kolei w internet explorerze, z tym, że w oknie kreatora wybierasz za każdym razem opcje naprawy. Visuale pobierasz ze strony microsoftu.

… a na pewno klikasz w dxsetup.exe, a nie w jakiś inny dxwsetup.exe?

Rozumiem, że chcesz zainstalować directx 9c. Na pc i do laptopa instalowałem z DP na dwa systemy, bo to najnowsze wersje tego directxa z 2010 roku.

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

Klikam w dxwebsetup.exe, chodzi mi o to by zainstalować “DirectX End-User Runtime”, z resztą błędów sobie poradzę…

Nie może być żadnego wirusa bo pobierałem wszystko ze strony microsoft.

To jeszcze inny setup niż na pierwszym screenie dxwebsetup.exe pochodzi od tego samego directxa 3D, którego wersje podałem z DP, z tym, ze na DP, to jest cały instalator offline. Niczego innego byś nie zainstalował, czyli wersje dirextx 9.29 redirtributable według porady @falcon89.

Jednak PublicKeyToken wskazuje, a raczej numer tego błędu, na problemy z visual studio C++. Tak myślę, że najczęściej uwalone bywa visual studio C++ 2010.

W ukrytym systemowym folderze INSTALLER na C/Windows, znajdziesz instalatora msi tego visual. Najeżdżając kursorem na głupie nazwy, wyświetli się, co jest, aż znajdziesz. Z prawokliku wybierasz opcje naprawy z instalatora. Tam tez znajdziesz inne instalatory msi innych visual studio.

W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych plików i folderów, odznacz ukrywanie rozszerzeń, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj, OK i widzisz INSTALLER

A nie lepiej zainstalować to: http://www.dobreprogramy.pl/Visual-C,Program,Windows,12107.html ?

Potrzebne biblioteki 3D do uruchamiania  gier, to directx 9.29. Tamto, to dopiero do tworzenia bibliotek w systemie, wymaga najnowszych frameworków itp. Trzeba się na tym znać…

O to właśnie chodzi, ja jestem zupełnie zielony…

Zainstalowanie tych c++ pomogło, progrm działa… Wielkie dzięki :smiley: