Problem z instalacją drugiego systemu na dysku

Dzień dobry,

Mam nadzieję, że temat zamieszczony w dobrym miejscu.

Pacjent to:
Laptop Lenovo Ideapad 110-15ISK
Intel Core i3-6006u 2.00GHz
8GB Ram
Windows 10 Home

Chciałem zainstalować Windows 7 SP1 x64 Ultimate, utworzyłem programem rufus pendrive bootowalny z SanDisk Cruzer Switch 8bg.

Z partycji systemowej wydzielilem osobna o pojemności 100gb.

Instalacja systemu przebiega pomyślnie (przy wyborze partycji pojawia się informacja o GPT jednak można kontynuować instalacje). Wszystko idzie dobrze do momentu gdzie laptop po instalacji uruchamia się ponownie i dochodzi do miejsca uruchamiania systemu i na nim się zatrzymuje, czekałem bardzo długi czas na załadowanie jednak nic się nie wydarzyło.

Co może być powodem takiego przebiegu?

Z góry dzięki za pomoc!

Win 7 nie wspiera GPT. Z UEFI też jest problem, z tego co wiem

W takim wypadku istnieje jakaś możliwość rozwiązania problemu??

Może @Berion podlinkuje swoje forumowe wypociny jak wymusić rozruch z GPT i nieaktywnym Secure Boot.

Forumowa wyszukiwarka naliczyła 3 posty:

https://forum.dobreprogramy.pl/search?context=topic&context_id=652983&q=@berion%20gpt%20windows%207&skip_context=true

Oczywiście, że wspiera i GPT i UEFI. Jego bootldr za to nie obsługuje GPT (przerobi sam na MBR) i Secure Boot (na włączonym teoretycznie komputer uruchomi się do shella UEFI).

Instalacja systemu przebiega pomyślnie (przy wyborze partycji pojawia się informacja o GPT jednak można kontynuować instalacje). Wszystko idzie dobrze do momentu gdzie laptop po instalacji uruchamia się ponownie i dochodzi do miejsca uruchamiania systemu i na nim się zatrzymuje

Spróbuj zintegrować install.wim z „SP2” i twoimi sterownikami. I oczywiście wyłącz SB w opcjach UEFI.